5 chyb, které dělá v koupelně téměř každý!

Sprchování je na první pohled velmi jednoduchá a automatická činnost, nad kterou příliš nepřemýšlíme. Pravdu je, že při tom můžete dělat mnoho chyb. Většina z nás je dělá a bohužel to vede k tomu, že je naše pokožka náchylnější na stárnutí, vrásky i onemocnění. Naučte se pravidla, která udrží vaši pokožku zdravou, krásnou a mladistvou. Poradíme vám, jak na to.

Příliš dlouho se koupete nebo sprchujete

https://www.newsitamea.gr/

Horká voda a dlouhá doba při koupání pokožku příliš vysušuje, způsobuje vyrážky a svědění. Mnoho žen i mužů dokáže strávit v horké vodě i 30 minut. To je velká chyba, která vás může stát zdravou pokožku. Nejlepší délka pro sprchování nebo koupel je 10 minut.

Příliš často používáte pěnivé gely a šampony

https://www.newsitamea.gr/

Čím více pěny, tím více povrchově aktivních látek na vaší pokožce. Tyto látky ničí přirozenou ochrannou vrstvu kůže. To po nějaké době povede k suchosti a drsnosti pokožky. Soustřeďte se raději na klasické mýdlo a tuhé šampony, které netvoří tolik pěny.

Používáte staré a vlhké houby

https://www.newsitamea.gr/

Máte rádi ve sprše nebo při koupeli ve vaně houbu plnou pěny? Vlhké houby jsou dokonalým prostředím pro bakterie a plísně, kterým se zde velmi dobře daří. Jestli je chcete používat, měli byste je měnit jednou za měsíc.

Ručník používáte příliš drsně

https://www.newsitamea.gr/

Měkký ručník je základním pomocníkem, který by ve vaší koupelně neměl chybět. Tělo nechte vždy mírně suché a ručníkem se příliš nedřete. Po koupeli použijte hydratační krém a vaše pokožka bude vždy nádherně jemná, mladistvá a hlavně zdravá!

Používáte příliš horkou vodu

https://www.newsitamea.gr/

Horká koupel nebo sprcha po dlouhém dni může být velmi relaxační. Bohužel na pokožku má poměrně špatný vliv. Horká voda vysušuje pokožku a smývá příliš mnoho tuku, což ji zanechá bez ochrany. Navíc horká voda zvýší průtok krve, což vede k erytému, zánětům nebo vyrážkám. Nejlepší je teplota mezi 35 až 40 stupni.

Zdroj: newsitamea.gr