Auto pohřbené 50 let pod zemí je v neuvěřitelném stavu!

Tento příběh začal již v roce 1957 v americké Oklahomě, kdy se město Tulsa rozhodlo postavit časovou kapsli. Jednalo se o kapsli pod budovou soudu na připomenutí 50. výročí založení státu. Do vodotěsného ocelového kontejneru pohřbili starý Plymouth V8 Coupe, který se měl stát v roce 2007 darem pro toho, kdo dokáže odhadnout počet obyvatel tohoto města.

https://kingdomofmen.com/

Plymouth pohřbený pod zemí

Ve voze se nacházely památky z roku 1957 ze státu Oklahoma. Na 50 let se vůz ztratil v časové kapsli a pod betonem. V autě zůstaly předměty, jako rtěnka, mince, bankovky, balíček žvýkače, cigarety a zápalky, balíček piv, láhev léků proti bolesti a parkovací lístek. Tohle všechno a samozřejmě i samotný Plymouth čekalo neuvěřitelných 50 let na nového majitele.

https://kingdomofmen.com/

Neuvěřitelný objev po 50 letech

V roce 2007 v Oklahomě přišel velký den. Začaly vykopávky a město bylo nadšené. Jakmile se objevila plachta a byla z vozidla odstranění, lidé nemohli uvěřit svým očím!

Auto vypadalo jako vrak, který se vyplavil z řeky. Všechno bylo pokryté rzí a v palubní desce zůstala jen hromada rzi a bláta. Interiér byl prakticky pryč. Během let pod zemí se naprosto rozložil.

Vozidlo se nepodařilo zachránit

Auto vyhrál Raymond Humbertson, který bohužel zemřel v roce 1979, a jeho manželka zemřela v roce 1988. Pár neměl žádné děti, takže vůz zůstal bez výherce. Město našlo jen dvě sestry a jeho synovce.

Náklady na opravu vozu byly vysoké, ale dědicové se snažili auto opravit. Bohužel se to nepodařilo a po investici 15 tisíc dolarů to vzdali.

Nyní zdobí muzeum

Odborníci odstranili rez, ale auto nebylo možné zachránit. Stát také neměl žádný zájem na investici do legendárního vozu. Nakonec padlo velké rozhodnutí. Legendární Plymouth V8 Coupe se stal významným darem pro Historic Auto Attractions Museum v Roscoe v Illinois. Tam se auto stalo jedním ze středobodů stálé expozice a našlo svůj domov.

Zdroj: kingdomofmen.com