Běžná cesta autobusem? Pro osamělou dívku se může změnit v horor!

Cesta plyne a hezká dívka z videa se dívá oknem ven na pohybující se okolní krajinu. Poklidná jízda autobusem se ale po chvíli změní ve velmi nepříjemnou situaci, kdy na zastávce nastoupí agresivní muž. Těžko říci, zda je pod vlivem drog, alkoholu nebo jiných omamných látek. Nebo je snad agresivní takto stále? Dívce buší srdce a snaží se odvrátit útoky agresora, ale jak? Autobus je takřka prázdný, zbývá jediný spolucestující. Útočící muž si chce k ženě sednout za každou cenu.

Zážitek, který nechcete zažít

Při cestě domů z práce nebo po škole za přáteli si přejete mít klid. Poslední, o co kdo stojí, je hádka ve veřejné dopravě. Bohužel útoky na ženy jsou ve Velké Británii poměrně časté. Ženy se tak ocitají v nezáviděníhodné situaci, protože se nemohou adekvátně bránit. Útočník z videa si vybral ženu sedící na sedačkách záměrně, aby ji mohl ponižovat. Možná, že kdyby zbylý cestující nezačal scénu natáčet na mobil, by pokračoval a dívce by hrozilo ještě větší nebezpečí.

Drzost a agresivita rostou

To, co bylo dříve nemyslitelné, se dnes děje na veřejných místech, dokonce v prostředcích hromadné dopravy. V tomto konkrétním případě situaci nahrálo to, že autobus byl takřka prázdný, proto měl útočník pocit, že si může více dovolit. Bohužel se tyto události opakují každodenně, ne nadarmo vyzývají různé britské asociace a spolky k větší podpoře žen a odsuzují páchání násilí na ženách.

Pomůže zveřejnění videa?

Video se s titulkem „Kdo jde a sedne si vedle ženy, která sedí sama v prázdném autobusu? Jaká drzost!“ objevilo na TikToku, kde jej zveřejnil uživatel James. Sám doufá, že zveřejněním napomůže, že další ženy, například jeho dívka nebo kamarádky, takovou nepříjemnost samy nezažijí na vlastní kůži. Nikdo totiž nemá právo jiného urážet nebo mu vyhrožovat jen proto, že sedí sám na sedačce v autobuse. O to více, když se jedná o křehkou ženu či dívku.

https://www.tiktok.com/@ceowally/video/7219378121177353477?referer_url=www.webniusy.com%2Fbezczelny-pasazer%2F&refer=embed&embed_source=71112495%2C121331973%2C120811592%2C120810756%3Bnull%3Bembed_blank&referer_video_id=7219378121177353477

Zdroj: webniusy.com