Bodnutí od komára snadno ošetříte těmito přírodními produkty

Jednou z nejnepříjemnějších věcí spojených s létem jsou samozřejmě komáři. Jejich bodnutí umí pěkně zabolet a následný otok a svědění dovedou život znepříjemnit. I když jsou tato bodnutí neškodná, přesto je dobré jim zcela předcházet nebo alespoň znát způsob, jak zarudnutí a svědění zmírnit. Přirozenou reakcí imunitního systému je zarudnutí, otok a svědění. Ale namísto drahých krémů z lékárny si můžete pomoci zcela přírodními a šetrnými cestami.

Jedlá soda

Jedlá soda má příjemně zklidňující účinky. To znamená, že velmi efektivně zmírňuje pocit svědění. Jak štípanec ošetřit? Stačí smíchat jedlou sodu s dostatečným množstvím vody, abyste získali pastovitou hmotu, kterou poté naneste na postižené místo. Nechejte několik minut působit a poté opláchněte vlažnou vodou.

Jablečný ocet

Díky svému kyselému stavu dokáže také zmírňovat nepříjemné pocity po bodnutí komárem. Jak postupovat? Namočte vatový tampon do jablečného octa, poté s ním několik minut stlačte postižené místo a opláchněte.

Pasta z ovesných vloček

Metoda je stejná, směs se smíchá s vodou, nanese se na svědivý povrch a poté se opláchne.

Mořská sůl

Pomoci může i mořská sůl, která má přirozeně dezinfekční účinky. Připravte si roztok z jedné lžíce soli, kterou rozmíchejte ve sklenici vody. Poté do této směsi namočte hadřík a několik minut tímto roztokem omývejte postižené místo po bodnutí komárem.

Led

Kostku ledu položte na místo po bodnutí a nechte působit asi 10-15 minut, což nejen uklidní svědění, ale také eliminuje otoky.

Esenciální oleje

Díky svému antiseptickému účinku jsou nejlepší levandule, čajovník, aloe vera a oregano. Pomocí tyčinky na uši naneste olej na štípanec a nechte jej působit.

Aloe vera

Její léčivý účinek je dobře známý a je vynikajícím všelékem a působí jako protizánětlivý prostředek. Ošetřuje bodnutí, pomáhá léčit pokožku a zmírňuje svědění.

Citronová nebo limetková šťáva

Díky kyselému účinku citronové šťávy se otoku a svědění zbavíte velmi rychle. Nakapejte šťávu na štípanec a ujistěte se, že pokrývá dobře celý jeho povrch. Možná to bude trošku pálit, ale o to účinnější tento prostředek je.

Plátky brambor, cibule nebo česneku

Tato zelenina je nejčastěji používanou k léčbě otoku. Umístěte plátek na povrch štípance a nechte působit po dobu 10 minut.

Banánová slupka

Několik minut potírejte místo po bodnutí vnitřní stranou slupky banánu. Vyčkejte, během pár minut dojde k úlevě a místo po bodnutí bude viditelně méně oteklé a zklidněné.

Bylinky

Jitrocel, měsíček, kopřiva černá, heřmánek a máta peprná – všechny tyto bylinky se hodí k léčbě bodnutí po komárovi. Vytvořte z nich odvar přidáním malého množství vody, počkejte několik minut, než se účinné látky vstřebají do vody, a naneste odvar na postižené místo.

Mýdlo

Pokožku potřete suchým nebo mokrým mýdlem a nechte působit, dokud svědění neustoupí. Poté opláchněte vlažnou vodou.