Bublinková fólie na oknech. K čemu tento podivná metoda slouží?

Současné ceny energií trápí prakticky každého z nás. Nejlepším způsobem není skromnost a razantní snížení teploty, ale chytré využití tepla, které máte doma. Jakmile utěsníte okna a prostor za radiátorem, můžete ušetřit hodně peněz. Možná se vám to bude zdát podivné, ale bublinková fólie vám při tom může hodně pomoci. Asi to nevypadá hezky, ale hodně ušetříte.

Na topení můžete ušetřit mnoha způsoby

Na internetu najdete hodně metod, jak můžete ušetřit na nákladech na topení. Za radiátory umístěte hliníkovou fólii, která bude odrážet teplo zpět do místnosti. Skrz stěny se proto dostane jen minimální množství tepla. Musíte se samozřejmě také více oblékat, ale nemusíte doma mít vyloženě zimu. Stačí, když odložíte šortky a tílka na léto a natáhnete si dlouhé kalhoty a lehký svetr.

https://xitrosti.com/

Stejně tak si můžete pořídit krásné závěsy, které budou snižovat úniky tepla skrz okna. Zkontrolujte také funkčnost všech radiátorů a prostor pod dveřmi. Mnoho lidí má pod vchodovými dveřmi velkou mezeru, kterou jim uniká hodně tepla. A naučte se správně větrat. Postačí vám otevřít okna dvakrát denně na 5-10 minut a budete mít čerstvý vzduch i teplo.

Bublinková fólie není dobrá jen na posílání balíků

Máte-li doma bublinkovou fólii z balíků, můžete ji efektivně využít na zateplení oken během zimy. Před použitím musíte sklo důkladně omýt. Potom na okna připevněte bublinkovou fólii. Uvidíte, že během jediného dne budete mít doma mnohem tepleji za stejnou cenu. Vyplatí se vám to, i když to na první pohled může působit kontroverzně.

https://xitrosti.com/

Bubliny budou fungovat jako tepelná komora, kterou umístíte kolem celého okna. Tímto způsobem se chlad nedostane do bytu a zůstane hezky venku. Doma nebudete chodit ve svetru, nebudete platit vysoké zálohy za topení a přitom budete mít doma nádherné teplo. Vyzkoušejte tuto zajímavou metodu sami a uvidíte, že skvěle funguje. Navíc znovu využijete bublinkovou fólii z balíků.

Zdroj: xitrosti.com