Chcete mít bohatou úrodu brambor? Zkuste tento trik!

Pěstujete na zahradě nebo terase každoročně brambory? Domácí pěstování není vůbec složité, ale musíte znát dobrý postup na výsadbu. A samozřejmě také musíte mít k dispozici dostatek volného místa na záhoně, protože potřebují hodně prostoru. Poradíme vám, jak můžete zajistit, že bude úroda mnohem bohatší než v předchozích letech. A není na tom nic těžkého.

https://www.ireceptar.cz/

Zimní klíčení vám není k ničemu

Hodně lidí má radost, když nechá brambory přes zimu ve sklepě a na jaře na nich vidí klíčky. Bohužel vám tyto klíčky k ničemu nebudou a můžete se jich klidně zbavit. Budou velmi slabé a celý výsadba bude nekvalitní. Místo toho byste měli udělat něco jiného. Klíčení předem je velmi důležité, ale musíte to udělat správně, abyste získali skvělé výsledky.

Jaké brambory jsou ideální na sázení?

Výběr vhodných brambor je nejdůležitější. Výsadbu můžete provést, až budou klíčky dlouhé 2-3 centimetry. Vždy byste měli nechat na jednom plodu 3-4 silné klíčky. Jakmile jich tam budete mít hodně, hlízy budou při sklizni mnohem menší. Potom můžete brambory přesunout na místo, kde je kolem 7 stupňů a počkat, dokud nebude vhodná doba na výsadbu.

https://www.ireceptar.cz/

Nechte brambory předem zakořenit

Brambory nechte nejdříve klíčit v dřevěné bedýnce s rašelinou nebo perlitem při teplotě 14 stupňů. Jednou za čas je postříkejte trochu vody. Díky tomuto postupu budete mít silné klíčky na bramborách. Asi 10 dnů před výsadbou můžete brambory umístit do kvalitního substrátu s kompostem. Tam zapustí kořeny ještě předtím, než je přesunete na záhon.

https://www.ireceptar.cz/

Správné sázení vám zajistí velkou úrodu

Před sázením do záhonu zkontrolujte všechny hlízy. Nesmí být poškozené, shnilé ani plesnivé. Řádka na záhoně by měla být hluboká 5-7 centimetrů s rozestupy 30-45 centimetrů. Brambory umístěte klíčky nahoru, aby mohly správně růst. Brambory nakonec zahrňte hlínou, zalijte a můžete se těšit na bohatou úrodu, která bude lepší než v loňském roce.

Zdroj: ireceptar.cz