Chia semínka umí s naším tělem zázraky. Víte ale o všech účincích?

Pokud i vy si svého zdraví vážíte, jistě chcete pro své zdraví, ale i pohodu udělat maximum. Možná proto jste již o chia semínkách slyšeli. Chia semínka jsou lahodné, mají chuť podobnou vlašským ořechům, gelovou konzistenci po smíchání s vodou a neuvěřitelný obsah vitamínů a minerálních látek. Dokonce podporují hubnutí, regulují chuť k jídlu a vytváří lepší pocit. Přečtěte si, jaké účinky mají chia semínka.

Regulují chuť k jídlu

Chia semínka jsou lehce stravitelná a díky své konzistenci rychle vyvolají pocit sytosti. Takže pokud držíte dietu nebo se chystáte s dietou začít, chia vám pomohou. Dopřejte si chia každý den ke snídani. Můžete je smíchat se sklenicí mléka či menším množstvím nebo jednu lžičku smíchat s jogurtem. Celé dopoledne nebudete mít hlad, a navíc doplníte velké množství vitamínů a minerálů.

Pomáhá udržet tělo hydratované

Chia semínka mají dokonalou vlastnost a tou je absorbování tekutiny. Absorbují desetkrát až dvanáctkrát víc tekutiny, než je hmotnost chia semínek. To je jistě dobré především během letního počasí. Semínka v těle udrží delší čas tekutiny. Také je dobré lžíci chia semínek smíchat se skleničkou vody před cvičením nebo po cvičení.

Velké množství Omega-3

Omega-3 mastné kyseliny jsou ideální pro správnou funkci nervového systému, ale i pro zdravou pokožku. A co je nejpozoruhodnější? Chia semínka obsahují více mastných kyselin než kdejaká ryba.

Dodají ztracenou energii

Pokud si chcete udržet energii nebo jste unavení a potřebujete ji doplnit, konzumujte pravidelně chia semínka. Obsahují dvakrát tolik draslíku než oblíbené banány a dvakrát více rostlinných bílkovin než kdejaká zelenina.

Ochrana před vnějšími vlivy

 V chia semínkách jsou sloučeniny, které chrání naše buňky před vnějšími vlivy, jako jsou chemikálie obsažené ve vzduchu. A dokonce chia semínka dokáží chránit před ultrafialovými paprsky.