Co dělají chia semínka s vaším tělem?

Každý z nás by měl dbát na své zdraví. Jestli patříte mezi jedince, kteří se velmi rádi informují o zdravé stravě a připravují si dobré i zdravé pokrmy, budete milovat chia semínka. Říká se, že jde o superpotravinu, protože obsahuje obrovské množství vitamínů a minerálů. Tato malá semínka mají mnoho pozitivních vlastností, které si můžete užívat každý den. O co se jedná?

Snižují chuť na sladké

Chia semínka jsou velmi jednoduše stravitelná pro trávicí organismus. To je jejich velká výhoda, protože se budete během chvilky cítit sytí. Dejte si k snídani polévkovou lžíci semínek a budete nádherně sytí až do oběda. Stačí, když je přidáte do mléka nebo sklenice jogurtu.

Pomáhají s hydratací těla

Chia semínka absorbují hodně vody. Jde o desetinásobek až dvanáctinásobek jejich hmotnosti. Díky tomu do vašeho těla přinesou hodně tekutiny, která je důležitá pro správnou hydrataci. A hydratace je klíčová pro správnou funkci celého organismu. Jestli máte problémy s pitným režimem, tato semínka vám s tím hodně pomohou.

Obsahují hodně omega-3 mastných kyselin

Omega-3 mastné kyseliny jsou důležité pro celé tělo, ale největší význam mají pro váš mozek. Všichni víme, tyto kyseliny se nachází hlavně v tučných rybách. Málokdo si uvědomuje, že jejich velké množství se nachází také v chia semínkách.

Chrání tělo před negativním vlivem životního prostředí

Tato vlastnost semínek je jednou z těch, o kterých se nikde nemluví. Chia semínka obsahují aktivní složky, které chrání naše buňky před molekulami, které se nachází ve znečištěném vzduchu nebo v ultrafialových paprscích.

Přináší hodně energie

Chcete zůstat aktivní, dobře najedení a zároveň štíhlí? Chia semínka vám přináší dvakrát více draslíku než banány a dvakrát více rostlinných bílkovin než běžná zelenina. Díky tomu získáte mnohem více energie, ze které bude moci čerpat během celého dne.

Zdroj: tudasfaja.com