Labutí rodinka na řece Charles River Espalanade v Bostonu byla vždy oblíbeným tahákem odpoledních a víkendových procházek místních rodin. Dnes jsou však labutě doslova místními celebritami poté, co uhynula samice a otěže výchovy převzal otec, labuťák. Ve zvířecí říši ojedinělý jev je dojemnou připomínkou, že i zvířata mají city a není jim lhostejný osud vlastních mláďat.
Samice uhynula pouhý týden po vylíhnutí mláďat
Labutí rodinu sledují v Bostonu místní obyvatelé, ale také pracovníci místní záchranářské stanice, proto o potížích samice věděli, ale bohužel i přes jejich snahu jí nemohli pomoci. Labuť posledního května uhynula z neznámých příčin, ani pozdější pitva neprokázala cizí zavinění, poranění ostrým nebo jiným nežádoucím předmětem. Pracovníci pak opatrně uhynulou labuť vyňali z hnízda, zatímco po celou dobu v něm seděl labuťák s mláďaty schovanými pod křídly.
Mláďatům nedávali odborníci šanci
U čerstvě narozených mláďat labutí jsou první dva týdny velmi klíčové, protože drobní živočichové jsou extrémně zranitelní, ale kritické jsou celkově první tři měsíce jejich života. I z toho důvodu nedávali odborníci zvířatům velkou šanci na přežití. Smutná zpráva pro labutě i všechny obyvatele Bostonu. Nebýt labuťáka, jejich otce!
Pečlivě zdokumentovaný příběh
O dramatickém příběhu labutí rodinky by se hned tak všichni nedozvěděli, nebýt místní fotografky Sylvie Zarco, která pár sledovala už od dubna. Z toho důvodů byla svědkem posledních okamžiků labutě, která skonala nemohouc se postarat o svá mláďata, která zanechala na břehu. O další pokračování srdcervoucího příběhu se pak postaral Matthew Raifman, který zdokumentoval, jak labuťák svá mláďata nese na zádech a pokračuje v péči o ně i nadále. Z celkového počtu šesti labutích mláďat, jedno utonulo a o jedno se museli postarat záchranáři z veterinární stanice, o ostatní se postaral sám jejich otec!