Co zasadit vedle rajčat, aby hojně rostly a plodily?

Rajčata jsou velmi oblíbenou a snadnou zeleninou na pěstování, kterou si můžete vypěstovat na zahradě, balkoně i parapetu. Velmi důležitá je pro ně přítomnost dalších rostlin. Ve společnosti některých rostlin se jim povede špatně. A naopak v přítomnosti jiných plodin budou růst rychlostí blesku. Chuť plodů navíc bude mnohem lepší. Co zasadit do jejich blízkosti?

Jaké rostliny zasadit vedle rajčat?

Všechny rostliny na zahradě i ve skleníku, které jsou vysazeny blízko u sebe, se navzájem ovlivňují. Když zvolíte správné rostliny, můžete hodně zvýšit kvantitu i kvalitu úrody. Na rajčata působí jiné druhy zeleniny, ale také okrasných rostlin. Mezi okrasné rostliny, které budou rajčatům svědčit, patří měsíček lékařský, chrpy, kosmos, zlatobýl, astry nebo rudbekie. Měsíček nebo lichořeřišnice velmi pozitivně ovlivní růst rajčat. Podívejme se také na druhy zeleniny, které jim budou svědčit.

https://porady.interia.pl/

Jakou zeleninu umístit vedle rajčat?

Stejně jako okrasné květiny nebo bylinky, jsou skvělou variantou také další druhy zeleniny. Můžete navíc maximalizovat pěstování plodin na své zahradě. Pěstování těchto plodin v blízkosti rajčat vám proto nabízí samé výhody. Hodně výhod vám přinese pěstování cibule nebo česneku, protože budou odpuzovat škůdce, jako jsou mšice, roztoči nebo svilušky. Pro vývoj rajčat můžete využít také mrkev nebo listovou zeleninu (hlávkový salát, špenát nebo zelí).

Jak plánovat pěstování rajčat v případě skleníku?

Pěstování rajčat ve skleníku je trochu jiné, než když to děláte na zahradě. Rajčata zde potřebují mírnou teplotu, dobré osvětlení, větrání a zalévání u kořene. Podobné požadavky má také paprika, takže se vedle rajčat skvěle hodí. Musíte ale počítat s tím, že si je vybírají stejné choroby. Skvělou volbou vedle rajčat jsou také okurky. Umístěte je ale blízko stěn, kde nebudou vystaveny prudkým změnám teplot, protože to pro ně není dobré. Rajčata mohou být klidně u dveří skleníku.

https://porady.interia.pl/

Zdroj: porady.interia.pl