Pilné hospodyňky často ředí prostředek na nádobí, aby déle vydržel a ony tak ušetřily peníze do rodinného rozpočtu. Nejčastěji se k tomu používá obyčejná voda. To samozřejmě sníží spotřebu prostředku, ale nevyhnutelně ovlivní vlastnosti produktu, který už by nemusel být při mytí nádobí tak účinný.
Důležité je i správný poměr
My vám prozradíme, jakou přísadu do mycího prostředku na nádobí přidat, abyste nejen ušetřili peníze, ale také zlepšili jeho kvalitu. Uchová si svou hustotu a bude méně škodlivý pro naše tělo. Tuto zázračnou přísadu naleznete v každé kuchyni, takže rozhodně nemusíte běhat po obchodech a shánět speciální ingredience.
Samotná přísada ovšem nestačí. Trik je v tom, jak přesně naředit prostředek na nádobí tak, aby zhoustl, zlevnil a výrazně se snížila koncentrace nežádoucích látek. S tím vším vám pomůže obyčejná jedlá soda. K naředění prostředku na nádobí budete potřebovat lahev, kterou z poloviny naplníte mycím gelem, jedlou sodu, vroucí vodu a nádobu na míchání všech přísad.
Jak ještě více ušetřit?
Do nádoby nalijte vodu v množství rovnající se polovině objemu lahve prostředku na nádobí. Poté přidejte tři až čtyři lžíce jedlé sody a promíchejte. Výsledný roztok nalijte do lahve s prostředkem. Pevně uzavřete uzávěr a lahev protřepejte, aby se vše dobře spojilo. Po promíchání si jistě všimnete, jak mycí prostředek zhoustl. Jakmile je konzistence homogenní, můžete produkt ihned vyzkoušet v praxi.
Abyste ušetřili ještě víc, používejte jemnou houbičku na nádobí v dobrém stavu. Není nutné kapat nový prostředek na každý talíř nebo skleničku, mnohem úspornější je nakapat pár kapek na namočenou houbičku, několikrát ji zmáčknout a vytvořit tak hustou pěnu a následně používat. Používejte tuto extrémně jednoduchou a levnou techniku ve své kuchyni a uvidíte, že nejen ušetříte peníze, ale pomůže vám efektivněji zbavit se nečistot.
Zdroj: chapchap.su