Dokážete najít vetřelce? Udělejte si jednoduchý test

Jestli máte vynikající zrak, budou pro vás následující hádanky hračkou. Někteří lidé ale mají problém najít vetřelce, který je zas pro ostatní na první pohled viditelný. Otestujte se a zjistěte, jak na tom jste se svým zrakem a rychlostí. Možná jiné obrázky najdete snadno, ale možná si budete muset takové rébusy natrénovat.

Obtížnost může být jednoduchá, ale také na vyšší úrovni

Jestli máte rádi výzvy, tato série hádanek se vám bude líbit. Obtížnost je nejdříve jednoduchá, ale postupně se bude navyšovat. Bude čím dál těžší najít rozdílný obrázek v celém snímku. Pokud ale máte jistotu, že máte ostrý zrak, bude pro vás takové hádanka velmi jednoduchá. Ne každý má takovou paměť, otestovat se ale můžete kdykoliv.

Takové hádanky ocení hlavně ti, kteří potřebuje, aby byl mozek neustále ve střehu. Hodí se také pro seniory, kteří si přestávají pamatovat důležité věci, legrace je to především pro malé děti, se kterými můžete soutěžit o to, kdo dříve najde rozdílný obrázek. Obtížnost si tak můžete zvolit sami. Série čtyř obrázků, které nabízíme, je seřazena podle složitosti. První působní jednoduše, nad posledním budete možná přemýšlet o něco déle.

Vyzkoušejte svůj zrak a poměřte se s ostatními

Díky hádankám si můžete odpočinout od náročné práce a udělat něco pro svůj mozek. Pokud budete aktivní, můžete se pak snadno zase dostat do pracovního tempa a vás mozek „nevychladne“ a bude mu to pořád pálit. Nutné je ale také odpočívat, protože mozek nesmíme na druhou stranu příliš přetěžovat, aby mohl fungovat stejně dobře po dlouhou dobu.

Jestli se rozhodnete použít naše obrázky, nabízíme vám také nápovědu, ale pouze v případě, že nebudete moci najít vetřelce, který do celého snímku nepatří. Některé děti dokonce umí najít odlišný obrázek během několika vteřin, na rozdíl od dospělých. Je to možná tím, že mají lepší představivost nebo vizuální paměť. Na internetu najdete podobných hádanek tisíce.