Dokonalé odvápnění konvice pomocí jednoduchého triku

Vodní kámen v konvici může být důvodem, proč se vám konvice rozbije. Vodní kámen vzniká v důsledku ukládání minerálních látek, hlavně uhličitanu vápenatého. Tvrdá voda z vodovodu je hlavním důvodem, proč se to děje. Tímto způsobem ovlivníte výkon spotřebiče, chuť i kvalitu vody. Dobrou zprávou je, že se můžete vodního kamene zbavit velmi jednoduše.

Odvápnění octem

Ocet je hlavním prostředkem, který napadne při odstraňování vodního kamene každou hospodyňku. Konvici naplňte do poloviny směsí vody a bílého octa v poměru 1:1 a zapněte ji. Vodu nechte převařit a nechte směs minimálně 15 minut odstát. Ocet díky tomu bude mít čas na to, aby začal fungovat. Směs vylijte a konvici několikrát opláchněte čistou vodou.

Trik s kyselinou citronovou

Dalším prostředkem, který je vhodný pro odstranění vodního kamene, je kyselina citronová. Tento postup funguje stejně jako ocet. Naplňte konvici 2-3 šálky vody. Přidejte 2 čajové lžičky kyseliny citronové. Vařte vodu a nechte ji alespoň 15 minut odstát. Potom vodu vylijte a opláchněte. V případě možnosti můžete postup opakovat ještě jednou.

Odstraňte vodní kámen s jedlou sodou

Jedná soda je bezpečná a ekologická. Navíc ji má doma každá žena, která alespoň někdy peče. Pomůže vám také při boji s vodním kamenem. Naplňte konvici do poloviny vodou. Přidejte 2-3 lžíce jedlé sody do 1 litru vody. Promíchejte a nechte působit minimálně 15 minut. Jestli máte konvici odvápněnou hodně, nechte tam jedlou sodu trochu déle. Potom konvici opláchněte.

Odvápnění pomocí speciálních prostředků

Na trhu najdete i specializované prostředky, které slouží k odvápnění konvice. Jestli chcete použít chemii nebo nechcete používat domácí prostředky, můžete se podívat na trh. Musíte se jen ujistit, že je bezpečné tyto prostředky použít pro konkrétní model konvice, který máte doma. Většinou se ale jedná o bezpečné produkty na bázi kyseliny citronové nebo fosforečné.

Zdroj: webniusy.com