Domácí prostředek, který zabije slimáky, mšice i klíšťata

Lidé se ve volném čase zabývají pěstování rostlin i plodin. Je to skvělý koníček, u kterého si můžete vyčistit hlavu a ještě vypěstovat ovoce nebo zeleninu. Bohužel se musíte každoročně potýkat s mnoha škůdci, které vaše rostliny a úrodu ničí. Mnoho lidí používá chemické prostředky, ale přírodní prostředky, jako je křemelina, jsou mnohem lepší. Jak se vyrábí a kde ji najdete?

Co je křemelina?

Křemelina je jednoduše minerál, který se skládá z fosilních schránek jednobuněčných řas. Tyto organismy se dostaly během doby na dno oceánů, jezer a dalších vodních ploch. Po tepelném zpracování má 85 až 95 % křemíku, který má pozitivní vliv na vaše rostliny.

https://porady.interia.pl/

Kde se křemelina používá?

Tento produkt se hojně používá v zahradnictví, a to při kypření půdy. Použít ji můžete také pro ochranu rostlin. Kromě toho se používá také při výrobě alkoholu (např. piva, whisky a vína), papíru, syntetického kaučuku nebo barev.

Důvod, proč tento produkt funguje na škůdce

Křemík je skvělé hnojivo, ale také působí proti škůdcům. Vajíčka, larvy i dospělí škůdci jsou na křemelinu velmi citliví, protože brání rozmnožování a krmení. Právě z tohoto důvodu se můžete zbavit mnoha škůdců na zahradě s pomocí tohoto jednoduchého produktu.

https://porady.interia.pl/

Křemelina proti škůdcům

Tento produkt vytváří na rostlinách povlak, který omezuje výskyt některých škůdců. S použitím křemeliny se můžete zbavit mšic, svilušek, žížal, slimáků, molice, třásněnek, housenek nebo brouků. Když budete křemelinu aplikovat do půdy, zabráníte kladení vajíček v blízkosti rostlin.

Jak používat křemelinu?

Křemelinu můžete používat od začátku do konce vegetace. Nejlepší je používat ji jednou za měsíc (ráno a večer). Využít můžete postřik nebo přímé kropení. Poprašte půdu a mladé sazenice, abyste je ochránili před škůdci. Myslete ale na to, že křemelina funguje jen do doby, než ji smyje déšť.

Zdroj: porady.interia.pl