Hasičovi se nevyplatilo jíst popcorn. Málem si způsobil smrt

Hasič téměř zemřel na smrtelnou srdeční infekci. Nejednalo se přitom o žádnou nemoc, která by měla příznaky. Stačilo, aby se mu mez zuby zasekl kousek pražené kukuřice, a mohl být mrtvý. Jak to je možné? Adam Martin vyprávěl svůj zajímavý příběh, kterému budete jen sotva věřit.

https://www.thesun.co.uk/

Kousek popcornu se snažil dostat ven

Adam se rozhodl dát si pochoutku, kterou miluje spoustu lidí. Popcorn mu ale uvíznul mezi zuby, a tak se ho snažil vytáhnout. Bohužel to nešlo, takže to nechat být s tím, že kousek třeba časem vypadne sám.

https://www.thesun.co.uk/

Jaké ale bylo překvapení, když o týden později skončil v nemocnici se srdeční chorobou, kterou mu způsobil právě malý kousek kukuřice. Lékař mu sdělil, že tato infekce se nazývá endokarditida.

https://www.thesun.co.uk/

Jedná se o infekci, kterou způsobuje bakterie, co se do těla dostane ústy nebo jinou částí těla. Pomocí krve se postupně dostane do celého těla a ovlivňuje především činnost srdce. Ptali se ho tedy na příčinu této infekce, a Adam přiznal, že si tento problém přivodil tím, že se dlouhou dobu šťoural mezi zuby, protože kousek popcornu mu tam vadil.

https://www.thesun.co.uk/

Hasič si do úst strkal různé předměty

Do úst si totiž strkal nejen párátka, ale také kusy drátu nebo kovový hřebík. Poškodil si nejen zuby samotné, ale také dásně. O týden později Adam trpěl na bolesti hlavy, velkou únavu a nakonec mu lékaři na srdci našli šelest. Doktoři mu následně potvrdili, že pokud by nepřišel včas, mohl by do několika dní zemřít. Většina lidí totiž umře, pokud je infekce na stupnici na čísle 350.

https://www.thesun.co.uk/

Martin se dostal na číslo 340. Infekce mu rozežrala srdeční chlopně. V první řadě si totiž měl dojít k zubaři, který by mu kousek vyndal, a zuby by byly v pořádku. Pro Martina to byl nejhorší zážitek v životě.

https://www.thesun.co.uk/

Přiznal, že už si nikdy popcorn nedá, aby nemusel zažívat podobné pocity. Díky tomu, že ho zuby bolely a poté se objevila horečka, se donutil jít k lékaři a vyslechnul si krutou diagnózu.

https://www.thesun.co.uk/

Zdroj: thesun.co.uk