IQ test: Na zajímavé fotografii s dřevem je schovaná kočka. Zvládnete tuto optickou iluzi vyřešit?

Hra na schovávanou byla nedílnou součástí dětství každého z nás. Možná ji s dětmi hrajete i dnes. Optické iluze jsou něco podobného. Někdo si s vámi hraje na schovávanou a vy ho musíte odhalit. Na této fotografii se před zraky ostatních skrývá šikovná kočka. Díky svému zbarvení téměř není vidět a jen málokdo ji na fotce vidí. Dokážete ji najít?

Mistr maskování

Zvířata se dokáží velmi dobře skrýt v přirozeném prostředí. Jakmile se kočka dostane do lesa nebo parku, nemáte šanci ji vidět. Takové maskování používá hodně zvířat, aby se dokázali skrýt před predátory. Naštěstí v tomto případě jde jen o zábavnou fotografii krásné kočky. Lidé se také dokáží v lese maskovat, ale zvířata jsou v této kategorii naprostí mistři. A tato kočka není výjimkou.

Tato optická iluze si získala tisíce lidí na internetu. Na první pohled to vypadá, že tam žádné zvíře není. Možná si to budete myslet i po nějaké době, protože kočka je vážně šikovná. Garantujeme vám, že se na fotografii zvíře doopravdy nachází. Musíte být ale velmi pozorní, abyste ho dokázali najít. Zbarvení kočky je tak dokonalé, že vypadá jako kus dřeva.

webniusy.com

Trénink pro mozek

Všechny vizuální hádanky jsou skvělou příležitostí, jak procvičit svůj mozek a pozornost. Odborníci říkají, že tyto iluze jsou ideální pro zlepšení soustředění, pozornosti, paměti a kognitivních schopností. Jestli nemůžete zvíře na obrázku najít, nezoufejte. Rozhodně v tom nejste sami. Je téměř nemožné kočku odhalit. Samotné hledání je cvičením, které si váš mozek užije.

webniusy.com

Kde je kočka?

Stále jste ji nenašli? Nejste sami. Naštěstí vám dokážeme pomoci. Kočka má pískovou barvu. Nachází se v prostřední části fotografie. Leží na jednom z horních polen, které se na fotce nachází. Má tak dokonalé zbarvení i velikost, že vážně vypadá jako dřevěné poleno. Poznat ji můžete podle hlavy a uší. Potom již uvidíte i zbytek jejího těla. Už jste ji našli?

Zdroj: webniusy.com