Jak můžete uklidnit zvíře během ošklivé bouře?

Většina domácích mazlíčků nezvládá ošklivé bouřky a silné deště. Trpí také během silvestrovských oslav, kdy dělobuchy střílejí i několik hodin. Někteří psy nebo kočky si zalezou pod postel nebo do koupelny a jen tiše čekají, až všechno skončí.

Děti mají zvláštní schopnosti zvířata uklidnit

Psi velmi často chrání své majitele, někdy ale nastane chvíle, kdy je potřeba, aby pán ochránil zvíře. Děti mají velmi zvláštní schopnosti, někdy to vypadá, že jsou napojeny na zvířata a dokážou jim pomoci, i když zvíře neumí mluvit a neřekne, co ho trápí. Děti mohou uklidnit svého mazlíčka během bouře nebo ohňostroje.

Bouře, silný déšť, ohňostroje – to všechno ohrožuje mazlíčky nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Oni totiž nevědí, co se to venku děje, protože to neznají nebo se to děje tak málo, že zapomenou, o co se jedná. Je to pro ně jednodušší se schovat a počkat, až nebezpečí přejde. Některá zvířata běhají po bytě dokola ve snaze se všemu vyhnout. Je dobré se naučit, jak jim zajistit bezpečí, aby se nebála.

Někdy stačí na zvířata mluvit nebo je obejmout

Psi jsou velmi inteligentní zvířata, na která musíte často mluvit, aby věděla, co mají dělat. Při bouři můžete psa obejmout a mluvit na něj klidnými slovy. Děti jsou k tomu ideální, protože zvířata milují a většinou patří mezi jejich nejlepší přátele právě zvíře, které chováte doma. Psi vycítí náklonnost malého dítěte a budou se s ním cítit bezpečněji, než kdyby byli sami.

Někteří lidé tvrdí, že zvířata nemají city. Není to ale pravda, protože také mohou trpět, vyjádřit svou lásku nebo poznají nebezpečí a mohou tak zachránit lidské životy. Na internetu najdete nespočet videí, na kterých vidíte malé děti, jak ochraňují své domácí mazlíčky. Mohou si tak vytvořit pouto na celý život. Na toto téma bylo natočeno také několik filmů, kde se ukazuje, že láska mezi zvířetem a člověkem existuje.

https://youtu.be/26B4eOe8xAg