Jak na pěstování okurek? Jedině s chlebovým hnojivem!

Každoročně domácí pěstitelé zkouší různé přístupy v pěstování zeleniny, aby získali co největší výnosy. Platí to především pro okurky, ale také rajčata. Letošní rok mohou mít bohatou úrodu, díky triku, který je již léty prověřený a odzkoušený v tuzemsku i zahraničí. Jedná se o chlebové hnojivo, vlivem kterého budou rostliny obsypány květy a plody budou šťavnaté a sladké. Co je jeho podstatou a jak jej připravovat?

Přihnojování chlebem

Představa, jak zahrádkáři přidávají k pěstované zelenině plátky chleba je úsměvná, ale chlebové hnojivo doopravdy funguje. Vyzkoušíte jednou a budete takto přihnojovat každoročně. Chlebové hnojivo totiž maximalizuje výnosy, protože posiluje rostliny. Doplňuje jim vitamíny a živiny, protože obsahuje kvasnice, které jsou základní látkou pro růst, minerály, jako jsou dusík, zinek, fosfor a draslík. Díky tomuto přihnojování se podporuje rozrůstání kořenového systému a obohacuje se také okolní půda.

Ideální měsíc? Červenec!

Kdy začít přihnojovat pomocí chlebového hnojiva? Podle zkušených zahradníků je ideálním měsícem červenec, kdy jsou sazenice dostatečně silné a je nutné v nich podpořit bujné kvetení. Po aplikaci hnojiva se stimuluje tvorba pro rostliny prospěšné mikroflóry. Během pár dní pak zaplaví záhony květy, ze kterých lze očekávat bohatou úrodu. A jak připravit dokonalé chlebové hnojivo?

Příprava žitného chlebového hnojiva

Co budete na přípravu tohoto hnojiva potřebovat? Připravte si:

  • bochník žitného chleba;
  • 10 litrů vody;
  • 10 ml jódu.

Příprava je nadmíru snadná, bochník se namočí do teplé vody přes noc, ráno se rozmočená směs smíchá s 10 litry vody a nakape se jód. Takto naředěná směs se může pomocí rozstřikovače aplikovat na rostliny a listy. Další možností je nechat bochník v 10 litrech vody na teplém místě až do vykvašení, poté se ředí a používá se jako zálivka ke kořenům.

Zdroj: ohlyad-dnya.pro