Jak se natrvalo zbavit otravného hmyzu?

Chcete mít v létě klidné večery, při kterých vás nebude obtěžovat žádný hmyz? Máte sice moskytiéru, a nemáte pocit, že by nějak zvlášť pomáhala? Proti komárům nebo mouchám můžete bojovat i jinými prostředky. Ty jsou navíc většinou levné a snadno dostupné, můžete je použít i v přítomnosti dětí, protože jsou zdravotně nezávadné. Už nebudete muset řešit nákup plácaček nebo přístrojů do zásuvky!

Stačí vám několik surovin, které pomohou odpudit hmyz

Na výrobu repelentu budete potřebovat pouze dvě suroviny, které ale zaručí, že se vám budou komáři i mouchy vyhýbat velký obloukem. Voda a esenciální oleje stačí smíchat v lahvičce s rozprašovačem a máte hotovo. Oleje musí být vysoce kvalitní, aby měly potřebné látky a esence. Nejúčinnější jsou pak mátové nebo s vůní geránia. A jak si roztok připravit? Je to snadné.

Připravte si 200 ml vody, k tomu 7 kapek mátového oleje, 3 kapky oleje z pelargónie a zamíchejte, aby se složky spojily. Následně nalijte do rozprašovače, přidat ještě půl litru vody a prakticky máte hotovo. Poté už stačí jen směs nastříkat na nábytek, například na dveře nebo okna. Nejčastěji se hmyz do domu dostane právě takto. Operaci byste měli provádět každé 3-4 dny.

Dbejte na to, abyste měli chráněnou domácnost

Hmyz se bohužel nevyskytuje pouze venku na terase nebo balkoně, ale také uvnitř domu nebo bytu. Může být velmi otravný, protože sedá na jídlo, do pití, ale také krouží kolem našich obličejů. Na okenní parapety si tak můžete vysadit bylinky, které hmyzu zabrání vniknout do domácnosti. Vhodná je levandule nebo máta, která má intenzivní vůni, která komárům ani mouchám nevoní.

Bojovat tak můžete i proti molům nebo malým muškám, které často najdete v kuchyni. Můžete vyrobit například různé pasti – do mističek stačí přidat ocet, kyselinu citronovou nebo bylinky, které jsou aromatické, a hmyz se jim bude vyhýbat.

Zdroj: xitrosti.com