Jak se projevuje Helicobacter pylori a jak se jí zbavit?

Helicobacter pylori je bakterie, která může způsobovat nadýmání a vyvolávat příznaky podobné žaludeční nevolnosti. Pokud vás tedy neustále trápí nadýmání a nemůžete se zbavit nadbytečných kilogramů, je důvodné podezření, že máte co do činění právě s touto bakterií. Pokud se stav neléčí, může způsobit žaludeční vředy, ale i rakovinu žaludku.

Jak se šíří?

Helicobacter pylori je v podstatě žaludeční infekce, která se přenáší z člověka na člověka přímým kontaktem, a to slinami, zvratky nebo výkaly. Může se ale šířit i prostřednictvím kontaminovaných potravin. K nákaze dochází především v dětství, i když většinou probíhá bezpříznakově, jelikož dětský organismus je odolnější.

Tato bakterie se vyskytuje u více než třetiny světové populace. Většinou je následkem špatného příjmu vody a potravy. Jak poznáte, že se vyskytuje i ve vašem těle? Mezi základní příznaky patří nadýmání, pálení žáhy, reflex, zácpa, průjem, tlak v břiše a podobně. Abyste se zbavili bakterie, můžete vyzkoušet následující přírodní metodu. Potřebovat budete:

  • Šťáva z 1 citronu
  • 1 okurka
  • 1 lžíce nastrouhaného zázvoru
  • 1 lžíce šťávy z aloe vera
  • Špetka čerstvého koriandru nebo petržele

Připravte si nápoj

Všechny tyto ingredience vložte do mixéru a zalijte půl sklenicí vody. Dobře rozmixujte a pijte každé ráno na lačný žaludek. Směs významně urychlí metabolismus a pomůže vám shodit přebytečné kilogramy. Okurka je účinný spalovač tuků, zatímco petržel nebo koriandr je nízkokalorické koření bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály. Doporučuje se ho konzumovat při problémech s nadýmáním a zadržováním vody.

Zázvor stimuluje metabolismus, pomáhá předcházet zácpě a je to účinný spalovač tuků. Citronová šťáva detoxikuje organismus a aloe vera kromě jiných zdravotních přínosů podporuje hubnutí. Mezi podpůrné prostředky, které můžete využít při léčbě, patří probiotika, zejména Lactobacillus a Bifidobacterium. Dále můžete užívat vitamín U.

Zdroj: tudasfaja.com