Jak využít léčivou sílu listů z ořešáku?

S listy z ořešáku můžete posílit srdce, podpořit činnost cév, zlepšit metabolismus a snížit hladinu cukru v krvi. Listy ze stromu s vlašskými ořechy mají také antiseptické a antibakteriální vlastnosti. Můžete je použít pro rychlejší hojení ran, podporu léčby zánětů nebo kožních mykóz. Existují hned čtyři možnosti, jak můžete tyto listy využít při posilování zdraví.

Nálev z ořechových listů

Do sklenice vhoďte lžíci drcených listů. Zalijte je 250 ml vroucí vody a nechte hodinu louhovat. Nápoj sceďte a pijte třikrát denně po 1/3 šálku. Nejlepší je nápoj před každým jídlem. Tento nálev se doporučuje hlavně při průjmech, zánětech nebo krvácení z trávicího traktu. Stejně tak ho můžete využít pro zevní použití při léčbě akné, lišejníků nebo zánětů.

https://www.webniusy.com/

Odvar z ořechových listů

Do hrnce vložte lžíci sušených listů a zalijte je ½ litrem vlažné vody. Zahřívejte 10 minut, ale nevařte. Odstraňte z ohně a nechte 5 minut odstát. Odvar můžete použít k výplachu úst nebo na obklady proti mykóze či na nadměrné pocení nohou. Odvar vám pomůže také při lymfadenitidě, cystitidě a mastitidě. Nápoj pijte třikrát denně 2 polévkové lžíce půl hodiny před jídlem.

Tinktura z mladých ořechů

Vezměte 10 mladých, zelených ořechů. Ořechy musí být měkké (vyzkoušejte vidličkou). Noste rukavice, abyste nepoškodili pokožku. Opláchněte je pod tekoucí vodou a nakrájejte nadrobno. Vložte do zavařovací sklenice, přidejte 7 lžiček cukru a 200 ml 70% lihu. Na měsíc vše odložte. Pravidelně protřepávejte. Potom tekutinu přeceďte a můžete používat při průjmech a bolesti břicha.

https://www.webniusy.com/

Koupel z ořechových listů

Při kožních problémech můžete ořechové listy využít také při koupeli. Použijte ½ až 1 kg mletých listů do 1,2 litru vody. Směs vařte na mírném ohni po dobu 30 minut. Nálev přidejte do stejného množství čisté vody o teplotě 37-40 stupňů. Potom se ve vodě krátce vykoupejte. Nezůstávejte tam příliš dlouho. Bude vám stačit maximálně 10 minut.

Zdroj: webniusy.com