Jednoduché a chutné muffiny připravíte během chvilky

Muffiny jsou jedinečnou sladkostí, kterou doma dokáže připravit i naprostý začátečník. Potřebujete jen pár surovin, které smícháte dohromady a upečete. Není jednodušší způsob, jak si můžete pochutnat na domácím dezertu nebo pohostíte svou návštěvu. Muffiny se připravují jednoduše a rychle. Navíc vám vydrží dlouho čerstvé. Podělíme se s vámi o nejlepší a nejjednodušší recept, který můžete využít. Jak na to?

Co budete potřebovat?

Obrovskou výhodou domácí výrobu muffinů je jejich výrobní cena. Potřebujete jen pár surovin, ze kterých uděláte hodně kousků. Za takovou cenu je v obchodě hotové nikdy nenajdete. Na tento recept potřebujete 1 šálek kefíru, 1 šálek krupice, 1 šálek cukru, 1 vejce, 1 šálek mouky a ½ lžičky jedlé sody. Další ingredience budete potřebovat, jestli se rozhodnete pro výrobu krému na tzv. cupcake. My se dnes ale podíváme jen na základní recept na muffiny.

Pracovní postup

Před začátkem pečení vyndejte kefír z lednice, protože musí mít pokojovou teplotu. Krupici zalijte kefírem, promíchejte a nechte 30-40 minut odstát. Krupice díky tomu nabobtná. Potom rozklepněte vejce a přidejte do připravené směsi. Promíchejte do hladka. Jedlou sodu přidejte do hmoty a znovu důkladně promíchejte. Mouku prosejte a přidejte do připravené směsi společně s cukrem. Těsto můžete vypracovat ručně, ale s pomocí mixéru vám to půjde lépe. Navíc bude nádherně nadýchané.

Potom budete potřebovat formu na muffiny. Jednotlivé formičky vymažte slunečnicovým olejem, zakryjte kousky pečicího papíru nebo vystříkejte tukem ve spreji. Do každé formičky nalijte těsto asi do poloviny. Troubu zahřejte na 200 stupňů a muffiny pečte po dobu 40 minut. Dvířka trouby neotvírejte minimálně 30 minut od začátku pečení. Vychladlé muffiny posypte moučkovým cukrem nebo si připravte vynikající krém, který bude na muffinech vypadat i chutnat úžasně. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: deliciousrecipesone.com