Kódy, které by měl znát každý majitel smartphonu

Zabezpečení chytrého telefonu je v dnešní době extrémně důležité. Naše mobily jsou černé skříňky našich životů. Máme v nich hesla, přístupy do internetového bankovnictví a obrovské množství fotek i videí. Data musí vždy zůstat v bezpečí, a proto byste měli znát následující kódy, které vám pomohou s kontrolou bezpečnosti vašeho telefonu.

Číslo 21 a 64

https://www.webniusy.com/

Kód *#21# vám umožní zkontrolovat, jestli jsou vaše hovory, zprávy a další data přesměrována. Zároveň se vám zobrazí číslo, na které byly zaslány. Tímto způsobem můžete odhalit pečlivé rodiče nebo žárlivého partnera. Stejně tak se ale může jednat o zločince, který se snaží získat cenné informace.

https://www.webniusy.com/

Kód *#62# je další kontrolou pro přesměrované hovory. V tomto případě se můžete podívat na to, kam je hovor přesměrován, když nezvednete telefon. V případě, že se objeví číslo vaší hlasové schránky, máte smartphone chráněný a všechno je v pořádku.

Číslo 002 a 06

https://www.webniusy.com/

Kód ##002# slouží ke kontrole dat z telefonu. Přesměrování hovorů si můžete zařídit sami a bude vše v pořádku. Stejně byste ale tento kód měli využít, když jedete do zahraničí a chcete si zkontrolovat, že vám nejsou účtovány žádné další poplatky.

https://www.webniusy.com/

Kód *#06# je možná nejdůležitější číslo ze všech. Tímto způsobem může policie sledovat mobilní telefon v případě ztráty nebo odcizení. A vůbec nevadí, když se v telefonu změní SIM karta. Jedná se o kontrolu kódu IMEI, který nesmíte podceňovat. Možná díky tomu najdete svůj ztracený mobil.

Další tipy pro zabezpečení smartphonu

V první řadě byste si měli pořídit antivirus. Ten se postará o to, že se vám do smartphonu nikdo nenabourá. Mnoho z nich je placených, ale nenechte se tím odradit. Může vám to zachránit velmi cenná data a finance, které máte v internetovém bankovnictví.

https://www.webniusy.com/

Nepovolujte polohu zařízení. Tato možnost vám může usnadnit život, ale stejně tak může být i nebezpečná. Zapněte si tuto funkci pouze v případě, že ji doopravdy potřebujete. Neklikejte na podezřelé odkazy v e-mailech ani zprávách na sociálních sítích. A svůj smartphone nepůjčujte nikomu cizímu.

Zdroj: webniusy.com