Krevní skupina 0: Typické zdravotní problémy i přínosy

Lidé, kteří mají krevní skupinu 0, mohou darovat krev jakékoli jiné osobě. To je velmi působivé, protože jste univerzálním dárcem pro všechny ostatní lidi bez ohledu na jejich krevní skupinu. Bohužel pro vás to tak dobré není, protože nemůžete přijmout krev od nikoho jiného, než dalšího člověka s krevní skupinou 0, což není příliš šťastné. Co dalšího je jedinečné na vaší krevní skupině a s čím musíte počítat?

Zdravotní rizika

Jedinci s krevní skupinou 0 jsou náchylní k zadržování vody, což může často vést k otokům (hlavně v dolních končetinách). V Japonsku je krevní skupina 0 spojena se zvláštní osobností. V této zemi se vás zaměstnavatel může dokonce zeptat na krevní skupinu a díky této skupině budete mít větší šanci na přijetí do zaměstnání (alespoň v Japonsku).

Lidé s touto krevní skupinou jsou tam považováni za zodpovědné, obětavé, organizované, pracovité a praktické jedince. Předpokládá se, že se také dokážou mnohem lépe soustředit na své úkoly a jsou mistry produktivity. Dokážou údajně také dokonale pozorovat své okolí a zhodnotit rizika, aby přežili v soutěživém prostředí.

Hyperaktivita je rizikovým faktorem

Lidé s krevní skupinou 0 jsou většinou hyperaktivní a impulzivní, jakmile se dostanou pod velký tlak. V některých případech jsou proto podráždění a nepříjemní. Ve spojení s nezdravým životním stylem to může vést k metabolickým onemocněním, např. inzulínové rezistenci, cukrovce nebo hypotyreóze. Měli byste proto dbát na zdravý životní styl, abyste se těmto predispozicím vyhnuli.

Dále jsou náchylní na pálení žáhy a gastrointestinální vředy. Další důvod, proč byste měli dbát na zdravou stravu. Odborníci upozorňují, že byste se měli vyhýbat kofeinu a alkoholu. Tyto látky mají špatný vliv na nervový systém a kardiovaskulární systém. Způsobit mohou také vysoký krevní tlak, vysokou srdeční frekvenci nebo silný tep. Jestli máte krevní skupinu 0, měli byste na to dávat pozor.

Zdroj: tudasfaja.com