Kříženec labradora a kolie se narodil se srdíčkem na hlavě

Příroda a genetika dokáží zázraky. Mimořádné štěně labradora, které se narodilo jako jedenácté v pořadí, je toho jasným důkazem. Ačkoliv jsou všechna narozená štěňata velmi roztomilá, právě to jedenácté si získává sympatie lidí po celém světě. Od doby, co jeho majitelka zveřejnila na internetu fotografii, zahrnují ho komplimenty a nadšenými komentáři.

Fotomontáž majitelka odmítá

Co je na štěněti tak výjimečného? Na vršku hlavy má chlupy obarvené tak, že na bílém pozadí vykreslují zcela pravidelné a krásně tvarované srdíčko. Našli se však i tací uživatelé internetu, kteří začali fotku hanit a podezírat z fotomontáž. Autorka se ovšem takovým nařčením brání. Sama říká, že tvar na hlavě někdy více připomíná kapku než srdce, podle toho, jak si štěně zrovna lehne. O jeho pravosti ale nemá sebemenší pochyby.

Na žádost obdivovatelů poskytla majitelka o štěňatech další informace. Ukázalo se, že se jedná o smíšené plemeno – ze tří čtvrtin labrador, z jedné čtvrtiny kolie. Všechna štěňata jsou naštěstí zdravá a mají se k světu. Jejich dny jsou sledem nekonečného hraní, odpočinku a krmení. Jejich apetit je podle majitelky až pozoruhodný.

Štěňata čekají na nové páníčky

V současné chvíli nabízí majitelka štěňata k prodeji. Za každé z nich, včetně štěněte se srdíčkem na hlavě, požaduje 800 amerických dolarů. Kupující si ale psy budou moci vyzvednout až po měsíci, až trochu povyrostou a nebudou zcela závislé na své zvířecí mamince.

Objevily se i námitky, že výjimečné jedenácté štěně by mělo stát o něco víc než ostatní. To ale majitelka odmítá. Nechce mezi štěňátky dělat žádné rozdíly. Kromě srdíčka na hlavě je pejsek stejný jako jeho bratříčci a sestřičky, proto mu určila i stejnou cenu a stejné podmínky pro vyzvednutí. Ani jedno ze štěňat zatím není pojmenované, to bude úkol až pro budoucího majitele. Někteří komentující ale už teď jedenáctému štěněti říkají Amur.