Levný trik, jak udržet toaletu čistou a voňavou!

Všichni chceme mít dokonale čistou domácnost. Hodně lidí na to používá chemické čističe, což rozhodně není ideální. Udržet toaletu v perfektním stavu není vždy jednoduché. Naštěstí pro vás máme velmi jednoduchý trik, který se používá i v nejlepších hotelech po celém světě. Nyní se ho můžete naučit i vy a získat čistý a voňavý záchod.

Co budete potřebovat?

Na návštěvu supermarketu nebo drogerie zapomeňte. Na využití této metody vám stačí jen tři ingredience, které najdete v každé domácnosti. Nemusíte utrácet hodně peněz za chemické čisticí prostředky, když máte tyto tři suroviny doma po ruce. Na vyčištění toalety budete potřebovat 1 polévkovou lžíci pracího prášku, 1 polévkovou lžíci soli a 3 polévkové lžíce octa. Tyto suroviny máte neustále doma, takže si můžete vyčistit toaletu pravidelně, než nutnosti navštívit drogerii.

https://smakdnia.pl/

Jedinečný hotelový trik

Použití je velmi jednoduché. Do mísy nasypte prací prášek, sůl a ocet. Důkladně promíchejte, dokud se sůl nerozpustí. Asi ¾ výsledné směsi nalijte do záchodové mísy.

https://smakdnia.pl/

Mísu potom důkladně vydrhněte záchodovou štětkou.

https://smakdnia.pl/

Potom můžete pomocí houbičky a zbývající směsi vyčistit ostatní části toalety.

https://smakdnia.pl/

Jestli vám trochu čistidla zůstane v misce, můžete ho klidně použít také na úklid umyvadla, vany nebo sprchového koutu.

https://smakdnia.pl/

Domácí prostředky jsou vždy nejlepším řešením

Hodně lidí se v současnosti uchyluje zpátky k tradičním čisticím prostředkům. Chemické prostředky z obchodu jsou velmi drahé a obsahují škodlivé látky, které nechcete doma používat. Ocet, sůl, jablečný ocet nebo jedlou sodu můžete využít prakticky na jakékoli čištění v domácnosti. Hlavně v případě koupelny, toalety nebo kuchyně se vám tyto složky budou hodit. Na vytírání vám postačí obyčejné tuhé mýdlo. Na každou součást domácnosti můžete najít přírodní čistič. Tak proč utrácet za chemii?

Zdroj: smakdnia.pl