Malému klukovi se vysmáli ve školce. Maminka se za něj postavila

Maminka tříletého kluka se rozhodla na své sociální síti vyjádřit svůj názor na to, že se její syn rozhodl nosit oblečení a hrát si s hračkami, které jsou vhodnější spíše pro holčičky. Sama maminka si myslí, že rozhodnutí je čistě na něm. Byla svědkem nepříjemné situace, kdy se mu posmívaly také maminky ostatních dětí.

Shona je maminkou tří dětí, ale teprve teď nastal problém s tím, jak se syn obléká

Rozzlobená Shona Campbell je matkou tří dětí a na Facebooku se rozhodla vyjádřit svůj názor na to, jak by měla vypadat výchova malých dětí a proč se ji nelíbí, že se do syna navážejí dokonce maminky ostatních dětí, kteří s jejím synem chodí do třídy. Napsala na sociální sítě vzkaz především jedné mamince, která si zrovna také vyzvedávala syna ze školky.

Její syn má tři roky, miluje srdíčka, růžovou barvu a také si rád hraje s panenkami. Je to jeho rozhodnutí a maminka ho v tom bude podporovat, dokud ho to bude bavit. Maminka se mu smála hlavně kvůli růžovým ponožkám, které si ten den rozhodl obléknout. Neměli bychom děti učit, že jsou věci pro holky a ostatní pro kluky. Jestli si bude její syn chtít obléct šaty, tak ať je klidně nosí.

Maminka mu nebude zakazovat, co má nosit za oblečení

Maminka malého chlapce ho učí, že může být kýmkoliv, bude chtít. A nemusí se ohlížet na to, co si o tom myslí ostatní. Je to ideální čas, naučit své děti, jak se rozhodovat samy o sobě. Jen tak zjistí, co je baví, co si chtějí oblékat nebo čím chtějí být. A stejný názor má také maminka malého kluka. Miluje ho takového, jaký je, i s růžovými ponožkami a panenkami, se kterými si hraje.

Tolerantní myšlení by mělo být součástí každého z nás. Ve společnosti jde dnes o to, aby bylo vše genderově neutrální, aby si kluci mohli zvolit, co si chtějí oblékat a ženy by si mohly vyzkoušet například mužská povolání, která pro ně dříve byla pasé. Její slova na sociálních sítích měla široký dosah a sama maminka doufá, že může tímto pomoci dalších dětem rozvíjet se podle sebe.