Malý Sasha se narodil bez očí a matka ho opustila

Malý Alexander K známý jako Sasha je prakticky zdravé dítě, ale bohužel nikdy neuvidí kvůli vzácnému stavu, který pouze další dvě děti na celém světě. Mladá matka dítě opustila, protože se nedokázala srovnat s faktem, že její dítě nemá oči. Jedná se o velmi vzácnou vadu, která by pochopitelně neměla zabránit dítěti, aby získalo lásku a péči, kterou potřebuje stejně jako jiné děti.

https://www.ilmessaggero.it/

Jedinečné dítě, které potřebuje lásku

Ruska se rozhodla, že se dítěte vzdá ještě před porodem, protože by nebyla schopna mu poskytnout pomoc a péči, kterou by potřeboval. V současnosti o něj pečuje zdravotní sestra ze sibiřského města Tomsk. „V ničem se neliší od ostatních. Hraje si a usmívá se jako zdravé miminko. Má lásky na rozdávání. Je velmi veselý,“ řekla žena, která se o něj každý den stará.

https://www.ilmessaggero.it/

Sasha je často popisován jako jedinečné dítě, protože děti s tímto onemocněním mají obvykle také mnoho dalších zdravotních problémů. On má pouze dvě nezhoubné cysty na čele, které mu budou brzy odstraněny. Lékaři předpokládají, že bude trpět vzácným anoftalmickým syndromem SOX2, který postihuje jednoho člověka z milionu.

https://www.ilmessaggero.it/

Čekání na adopci

Doktorka Tatiana Rudnikovich sdělila: „Sasha podstupuje všechny pravidelné prohlídky a vyšetření jako každé jiné dítě jeho věku. Jde to dobře.“ V seznamu adopcí stojí, že jde o mírumilovné a usměvavé dítě.

https://www.ilmessaggero.it/

V současnosti chlapec čeká na adopci nebo pěstounství, ale z okolí se zatím nikdo nepřihlásil. Z tohoto důvodu se brzy pravděpodobně přesune také do zahraničí, i když ve Spojených státech je není omezení adopcí.

https://www.ilmessaggero.it/

Sasha se již vydal také do Petrohradu, kde mu chirurgové implantovali drobné oční bulvy, aby zajistili, že se jeho obličej nebude dále neformovat. Na tento zákrok nyní bude docházet jednou za půl roku, kdy vymění umělé bulvy vždy za trochu větší. Díky tomu bude mít chlapec i jeho budoucí rodiče nebo pěstouni jistotu, že se nebude jeho obličej dále deformovat. Doufejme, že se malý chlapec dočká lásky od pěstounů nebo nové rodiny.

https://www.ilmessaggero.it/

Zdroj: ilmessaggero.it