Máte doma starší povlečení? I zatuchlého zápachu se můžete zbavit

I v novém bytě můžete být spokojeni s povlečením, které máte doma už nějakou dobu a je cítit zatuchlinou. Každá žena v domácnosti určitě zná problém, kdy vytáhne starší povlečení ze skříně, a i když je vyprané, zapáchá nepříjemnou vůní. Jak se tedy zbavit zatuchlého zápachu a povlečení dodat znovu svěží vůni? Nebudete se ho pak bát použít znovu a znovu. Zkuste jednoduché triky, které pomohou většině hospodyněk.

Jak můžete vyprat starší povlečení?

Jestliže máte povlečení dlouho ve skříni, snadno se stane, že bude smrdět zatuchlinou. Snadno to ale můžete změnit pomocí jednoduchých triků, díky kterým budete i starší povlečení použít častěji a hlavně rádi. Přitom záleží pouze na tom, jaké prostředky použijete na praní materiálů. Jaké dva lidové způsoby jsou nejosvědčenější? Díky nim můžete i staré povlečení osvěžit a užívat si jeho designu.

Samotný proces začíná ještě před tím, než vůbec vložíte povlečení do pračky. Přidejte do komory pračky jednu odměrku obyčejného octa. Ten dezinfikuje a je to prostředek, který osvěží barvy povlečení a zároveň mu dodá skvělou vůni, která rozhodně nebude znát zatuchlinou. Velmi důležité je pak nechat povlečení nechat uschnout na slunci nebo větru. Zbavíte se tak zápachu octa, který může být někomu nepříjemný, ale také tím docílíte svěžesti povlečení.

https://xitrosti.com/

Existují také jiné možnosti, jak vyprat oblečení

Kromě octa můžete do praní přidat také sklenici jedlé sody. Poté spusťte pračku, a díky tomu budete mít povlečení nejen čisté a voňavé, ale hlavně se zbavíte starších skvrn, které jsou jinak těžko odstranitelné. Prach ze sody se ale může usadit ve tkaninách, proto povlečení nezapomeňte vymáchat v čisté vodě.

https://xitrosti.com/

Tyto metody mohou být velmi užitečné, protože jsou nejen levné, ale také snadno dostupné. Díky takovým prostředkům můžete mít nejen povlečení, ale také další prádlo dokonale čisté a voňavé.  

Zdroj: xitrosti.com