Mladá maminka provedla na synech úžasný sociální experiment

Brandie Wood je mladou maminkou dvojčat Blainea a Rylie. Před nějakou dobou se rozhodla, že ve svém domově provede malý sociální experiment. Dospěla díky tomu k děsivému zjištění, které naprosto změnilo způsob, jakým pečuje o své syny a vede svou domácnost. Na vlastní kůži zjistila, že moderní technologie ovládají životy mnoha rodin. A otevřelo jí to oči.

https://se.laowl.com/

Jednoduchý experiment

„Dnes jsem udělala test, kde jsem se jen dívala, jak si moji kluci hrají,“ napsala na Facebook. „V klidu jsem seděla v rohu místnosti a počítala jsem, kolikrát se na mě podívali z různých důvodů. Aby si prohlédli své divoké pohyby, hledali souhlas nebo zjistili, jestli se mi něco nelíbí. Celou dobu hledali matčinu reakci.“

Při této činnosti ji napadla velmi jednoduchá, ale zásadní otázka: „Jakou reakci bych jim poslala, kdybych držela v ruce telefon nebo zírala do počítače?“ Právě tato otázka jí otevřela oči. Viděla, jak často se na ni chlapci při hraní podívali a hledali podporu, souhlas nebo pochybnosti v jejím pohledu. Kdyby měla v ruce moderní technologie, synům by pozornost nevěnovala.

https://se.laowl.com/

Kolikrát se na matku podívali?

Za dobu, co mladá maminka své děti pozorovala, se na ni podívali 28krát. Tolikrát přemýšleli, jestli je telefon důležitější než oni. Tolikrát dala svým chlapcům v té chvíli pozornost, kterou většina rodičů dává svým telefonům. Děti se 28krát přesvědčily, že tentokrát jsou důležitější oni než mobilní telefon nebo počítač jejich matky.

Nyní se mladá maminka snaží, aby ke stejnému závěru došli také další rodiče. „Nechte své technologie a věnujte trochu více času své rodině a blízkým. Další generace dětí počítá s tím, že je naučíme být dospělými, takže se ujistěte, že nebudete příliš zaneprázdněni sociálními médii, nikdy nevíte, kdo se dívá a jakou zprávu posíláte.“ Kolik času denně odložíte svůj telefon a věnujete se naplno svým dětem?

https://se.laowl.com/

Zdroj: se.laowl.com