Muž našel zatoulaná štěňata, ale psi to rozhodně nebyli!

Craig Mcgttrick a jeho kolega vyklízeli odpad ze zahrady v Anglii, když narazili na hodně netradiční věc. Pod starou matrací se nacházelo pět malých štěňátek. V tu chvíli si oba muži mysleli, že se jedná o malé pejsky. Zvířata byla doopravdy malá, takže bylo velmi těžké poznat, o co se jedná. Nakonec se ukázalo, že psi to nebyli.

https://www.thedodo.com/

Ukázalo se, že jde o malé lišky

Muž chtěl udělat správnou věc, protože malé chlupaté uzlíčky vypadaly velmi opuštěně. Vzal je proto do krabice a odnesl je do záchranného centra pro zvířata. Předtím je ale také vyfotil a rozhodl se, že bude příběh sdílet na Facebooku. Fotografie se dostaly k odborníkovi a zakladateli National Fox Welfare Society. A ten potvrdil, že se rozhodně nejedná o štěňata.

„Kontaktovala nás krásná dáma jménem Beccie prostřednictvím naší facebookové stránky. Beccie poslala několik fotografií s dotazem, zda mláďata na fotografiích jsou skutečně liščí mláďata,“ napsal Martin Hemmington na Facebooku. „Potvrdili jsme, že určitě byli. Beccie nám poradila, že byli omylem převezeni do záchranného centra v Liverpoolu jako štěňata, ne liščí mláďata.“

Mláďata se dostala zpět k matce

V prvních týdnech si nejsou lišky vůbec podobné. Proto je velmi běžné, že si je lidé spletou se štěňaty. Mláďata jsou závislá na matce, takže neopouští doupě. Tato matka používala jako své doupě starou matraci na zahradě. Pravděpodobně jen odešla pro potravu a mláďata opustila. Hemmington se naštěstí spojil se záchranným centrem.

Dobrovolník mláďata vzal a odnesl je zpět na zahradu, ze které je muž odnesl. Nedal jim žádné mléko, ale mláďata volala na matku. Kolem čtvrté hodiny odpoledne umístit krabici s mláďaty na zahradu. Matka pro ně přišla o hodinu později. Nejdříve odnesla jedno mládě a byla pryč hodinu. Potom se vrátila i pro ostatní děti a odnesla je do nového domova.

Zdroj: thedodo.com