Muž navštívil ovčáckého psa, se kterým sloužil mnoho let. Jeho reakce vás dojme k slzám

Wangwang, německý ovčák, pracoval osm let jako policejní pes pro policejní oddělení okresu Sichuan v čínské provincii Henan. V roce 2019 odešel pes do důchodu. Našli mu nový domov a nové páníčky a zde stráví své poslední roky života, aby dostal alespoň malou odměnu za roky své věrné služby. Bohužel není možné, aby zůstal se svým psovodem, který jej od mala cvičil a dlouhé roky s ním pracoval každý den bok po boku. Na jejich společnou práci rád vzpomíná, protože německý ovčák byl mimořádně učenlivý a perfektně zvládal všechny pokyny. Bylo také patrné, že jej práce baví a dělá ji rád. Nyní je však už příliš starý, aby mohl pokračovat a zaslouží si poklidný důchod.

https://www.novochag.ru/

Nečekaná návštěva

Nicméně policista, který si psa zamiloval, chtěl mít jistotu, že se má dobře, a proto se rozhodl jej nečekaně navštívit. Na Douyinu, čínské verzi TikTok, se nedávno objevilo video ze setkání dlouholetých přátel. Na záběrech je vidět, jak pes vybíhá z domu a šťastně zdraví bývalého psovoda. Je jasné, že pes je skutečně nesmírně nadšený, že svého parťáka zase vidí, a ihned se mu položí k nohám a nechá se hladit.

https://www.novochag.ru/

Policista se bohužel nemohl zdržet dlouho. Když byl čas odejít, pohladil svého mazlíčka ještě jednou a přesunul se k autu. Ale pes ho nechtěl pustit, znovu a znovu mu blokoval cestu a olizoval mu ruce. Policista ale mohl odcházet spokojený, protože i když je pes již starší a šedivý, stále vypadá velmi dobře a je patrné, že je stále dobře živený a daří se mu. Bylo mu samozřejmě líto, že musí psa zase opustit, ale takový je bohužel život psovodů. Je to jejich práce a jakmile je nějaký pes již příliš starý na to, aby mohl sloužit, je třeba mu dopřát odpočinek a zaučit nového parťáka. Může to znít možná necitelně, ale je třeba s tímto počítat.

https://www.novochag.ru/

Důchod pro služební psy

Většina sledujících byla zcela dojata tím, co viděli, a dojemná reakce psa je nenechala chladnými. Mnozí se dokonce podivovali nad tím, jak je možné, že se zvířata takto na důchod musí stěhovat pryč za novými majiteli. Vedení policie ale vysvětlilo, že je to běžná praxe, protože psovodi mají náročnou práci, kterou není možné skloubit s péčí o starého psa. Je ale o něj dobře postaráno, najde se pro něj vyhovující pěstounská rodina, která mu poskytuje dostatečnou lásku a péči. Je nutné si uvědomit, že po určitém věku už je pro psy příliš náročné každodenně pracovat po boku psovodů a potřebují daleko více spánku, relaxu a odpočinku. V takové situaci je pro psy nejlepší, aby ukončili svou aktivní službu a odešli odpočívat do nové rodiny, která je odmění za jejich celoživotní práci.

Policista slíbil, že psa přijde zase do nejdříve navštívit a ubezpečit se, že se mu daří dobře a má vše, co potřebuje. Je si jistý, že takto je o něj nejlépe postaráno a užije si důchod, který si tvrdě odpracoval.

ZDROJ: novochag.ru/