Muž z obyčejného betonového schodiště vytvořil umělecké dílo

Spokojená rodina, krásný dům, upravená zahrada. Jenže všichni víme, že jeden jediný detail může zkazit celkový dojem. Podobný případ potkal jednoho šikovného otce, kterému bylo trnem v oku schodiště před vchodovými dveřmi.

Už dávno se rozhodl, že jednoho krásného dne schodiště zrekonstruuje, ale své rozhodnutí neustále odkládal na vhodnější dobu.

Čekání se vyplatilo

Když se ale k nápravě konečně odhodlal, rozhodně to čekání stálo za to. Betonové schodiště nebylo rozbité, ale působilo dost nudným a obyčejným dojmem. Navíc nebylo opatřené žádným zábradlím, pouze tak trochu trčelo do prostoru.

Muž se rozhodl pro kompletní předělávku, proto nejdřív celé betonové schodiště vyboural, aby na jeho místě mohlo vzniknout nové, lepší.

Samozřejmě by se celý projekt neobešel bez šikovných pomocníků. S jeho stavařským uměním mu nadšeně pomáhaly i děti, které vozily kolečka s betonem a sutí a pomáhaly s jednoduššími pracemi. Výsledné schodiště bylo o dost delší i širší než původní.

Také místo betonu použil okrasnější cihly, které skládal na sebe a rovnou s nimi obezdil i zbytek holé stěny domu. Hned pod vchodem takto vytvořil pár klasických rovných schodů.

Schodiště ještě protáhl

Tím ale muž rozhodně nekončil. Schodiště protáhl ještě o pár metrů dál do zahrady a dal mu elegantní obloukovitý tvar. Jelikož se zahrada trochu svažuje, nebylo těžké vytvořit cestou několik dalších efektních cihlových schodů.

Kromě toho je olemoval cihlovými záhonky, do kterých jeho žena s radostí vysázela barevné kvetoucí květiny. V létě je tedy schodiště ještě krásnější.

Schodiště vzbudilo samozřejmě obdiv sousedů, ale i náhodných kolemjdoucích. A není divu.

Místo šedivého betonu teď před domem stojí světle hnědá dlážděná cestička, která si v ničem nezadá s elegantní zámeckou cestou obrostlou zelení.

Muž tak během pár dní vytvořil útulné zákoutí, které zdobí celý dům i zahradu.