Na trhu dnes najdete stovky esenciálních olejů, které lidé používají při masážích nebo do difuzéru pro krásnou vůni. Mnoho z nich ale můžete využít také pro posílení svého zdraví. Podívejme se na některé esenciální oleje, které můžete použít v domácí lékárničce, a stanou se vašimi oddanými přáteli, když přijde na řešení zdravotních problémů přírodní cestou.
Kajeput, fenykl nebo kafr
Esenciální olej z kajeputu je skvělý při nachlazení, nemoci horních cest dýchacích a bolesti uší. Voní jako eukalyptus a zvyšuje koncentraci. Fenykl má sladkou vůni a pomáhá při zažívacích problémech. Navíc má podobné účinky jako estrogen. Kafr je skvělá náhrada růžového dřeva. Jestli si chcete hezky odpočinout, vyzkoušejte tento jedinečný olej.
Esenciální olej z pelargonie, jalovce nebo lavandin
Pelargonie pečuje o pokožku, harmonizuje a působí antibakteriálně. Ideální je pro kožní potíže, plísňové infekce nebo křečové žíly. Jalovec čistí, dezinfikuje a stimuluje tělo. Používá se při bolesti kloubů, otocích nebo revmatických problémech. Lavandin je podobný levanduli, ale má silnější vůni. Antiseptické vlastnosti fungují skvěle při artritických zánětech nebo revmatických potížích.
Kubéba, majoránka a myrha
Citronová a květinová vůně kubéby osvěžuje, podporuje kreativitu, čistí mysl a pomáhá proti zažívacím potížím. Majoránka působí proti záchvatům kašle, ale můžete ji používat také při masážích. Myrha je pronikavá, funguje proti jizvám, infekcím a má úžasný protizánětlivý účinek. Jestli se vám těžko hojí rány, tento esenciální olej pro vás bude dokonalý.
Neroli, niaouli a růžová palma
Neroli patří mezi antidepresivní oleje. Má pomerančovou vůni a pomáhá při úzkosti, poruchách spánku a stresu. Niaouli pochází z Madagaskaru. V případě řezných ran ho můžete opatrně aplikovat na kůži, ale působí také proti bolesti nebo pro lepší krevní oběh. Palmová růže slouží k inhalaci nebo jako součást koupele. Při bronchitidě nebo onemocnění dýchacích cest vám hodně pomůže.
Zdroj: tudasfaja.com