Narodil se bez očí, přesto je chlapec veselý, a těší se ze své nové rodiny!

Jeho příběh je známý po celém Rusku. Alexander, kterému říkají Saša, pochází z Tomsku a narodil se s vadou, kterou trpí jen tři děti na světě. Anoftalmie je vzácné a velmi závažné onemocnění. V rámci této vrozené vady totiž dítěti chybí jedno oko nebo dokonce obě dvě. Sašu postihla ta nejhorší z možných variant, nevidí vůbec, přesto se chlapec ze života raduje. Je veselý a usměvavý, protože jinak je zcela zdravý.

https://twice.hu/

Opuštěný už v porodnici

Sama vyrůstala v dětském domově, a když zjistila, že se jí narodí těžce postižené dítě, věděla, že se jej vzdá. Povětšinou totiž novorozenec netrpí jen anoftalmií, ale také dalšími poruchami nebo závažnými onemocněními. Saša je však výjimečný, nemá oči, ale jinak je zcela zdráv. Po narození mu totiž zjistili jen dvě nezhoubné cysty, které lékaři bez následků odstranili. Malý Saša zůstal na světě sám, matka se jej vzdala a otec nebyl ani uvedený v rodném listě.

https://twice.hu/

Pomoc starostlivé zdravotní sestry

Saša dostal do vínku opravdu těžký osud, závažné tělesné postižení, k tomu vědomí, že nikdy neuvidí svět drtilo hlavně jeho okolí, zdravotní sestry, které nad ním dnem i nocím bděly, když jej maminka opustila. „Není důvod, proč jej brát jinak, je jako zdravé miminko, směje se a hraje si, jen nevidí,“ vysvětlovala zdravotní sestra stav Saši. Byla to právě ona, která jej také vzala na dalekou cestu do Petrohradu, aby mu zajistila lepší zdravotní péči, aby se mohl vyvíjet jako ostatní děti.

https://twice.hu/

Vhodný k adopci

V osmi měsících prošel Saša veškerými zdravotními prohlídkami nutnými k zahájení adopčního řízení, lékařka potvrdila, že kromě slepoty je zcela zdravý, byť potřebuje kvůli očním implantátům speciální péči, aby se mu mohla lebka vyvíjet bez deformací. Netrvalo dlouho a ozvala se ruská rodina, která měla o chlapečka zájem, během několika týdnů nastalo stěhování. Už první Vánoce strávil Saša v nové rodině, což je doslova malý zázrak.

Zdroj: twice.hu