Nečekané štěstí: Balvan, který téměř 30 let podpíral vrata od stodoly, se odhaduje na cenu okolo 100 000 eur

Muž z Michiganu zbohatl opravdu velmi bizarním způsobem. A to díky obřímu balvanu, který téměř 30 let podpíral vrata jeho stodoly a vůbec neměl tušení, že má tak ohromnou hodnotu.

Po letech se totiž ukázalo, že se nejedná o jen tak obyčejný kámen, ale skutečný meteorit v hodnotě až 100 000 eur. Muž koupil farmu v Edmore, kde nyní žije, před třiceti lety. Už tehdy tento obrovský balvan sloužil jako podpěra pro vrata stodoly. Majitel farmy, který ji šťastlivci prodal, uvedl, že v roce 1930 spadl na jeho pozemek meteorit. Co spadlo, stalo se majetkem sedláka.

https://gesellschaft.uberalles.live/

Kámen jako každý jiný

Nový majitel této skutečnosti nevěnoval velkou pozornost, ale jednoho dne o meteoritu řekl svým dětem. Ti začali tušit, že taková rarita by mohla mít nějakou hodnotu a doporučili mu, aby se obrátil na odborníky z Central Michigan University, aby zjistili, zda je možné horninu prodat a jakou cenu by měla.

Skutečná rarita

Univerzitní profesorka Monaliza Sirbescuová potvrdila, že meteorit je skutečný a největší, jaký kdy viděla. „Z vědeckého hlediska je to nejcennější exemplář, který jsem v životě držela v rukou,“ řekla. To farmáře samozřejmě velmi šokovalo, protože meteorit prostě jen roky ležel na zemi a kdokoliv si jej mohl odnést.

https://gesellschaft.uberalles.live/

Podle odborníků se vzorek skládá z 88,5 % železa a 11,5 % niklu a má hodnotu kolem 100 000 eur. Objekt již byl označen za meteorit Edmonds a Maine Mineral Museum zvažuje jeho koupi pro vystavení jako muzejní exponát.

Jaký bude další osud meteoritu?

Co bude šťastný majitel nyní dělat? Sám říká, že 100 000 eur je skutečně částka, která mu může změnit život. Rád by farmu opravil a pořídil nějaké nové stroje, takže nabídku na koupi bude jistě zvažovat. Dokonce je možné, že se ozve i více zájemců, kteří nabízenou cenu i přeplatí. Je skutečně neuvěřitelné, jakými bizarními způsoby se dnes dá zbohatnout.

https://gesellschaft.uberalles.live/

ZDROJ: gesellschaft.uberalles.live