Nejlepší přírodní hnojiva pro jemnou toulcovku

Toulcovka patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Zejména v posledních letech se jí dostalo hodně pozornosti. Krásné a pevné listy společně s bílými květy dokonale ozdobí každý domov. Tato rostlina není jen dekorativní, ale dokáže také efektivně filtrovat vzduch. Vzhledem k tomu, že jde o intenzivně kvetoucí rostlinu, musíte jí poskytnout dostatek hnojiva. Jak si ho vyrobit doma?

Jaké podmínky potřebuje toulcovka?

Toulcovka může kvést po celý rok, když jí poskytnete správné podmínky. Dobrá zpráva je, že to není těžké. Potřebuje světlé (nepříliš slunné) místo, pravidelné kropení listů a pravidelnou zálivku. Abyste rostlině pomohli, musíte jí pravidelně zásobovat také přírodním hnojivem. Jakým?

https://porady.interia.pl/

Domácí hnojivo z banánových slupek

Banánové slupky jsou skvělým zdrojem draslíku. Žlutou část stačí nakrájen na menší kousky, vložit do nádoby a zalít převařenou vodou. Nádobu uzavřete a počkejte jeden den. Potom můžete tekutinu použít na zalití toulcovky. Nesmíte to ale přehánět. Banánové hnojivo stačí použít jednou měsíčně.

Česnek je skvělým hnojivem

Proti houbovým chorobám nebo škůdcům můžete použít hnojivo z česneku, který je známým antibiotikem. Stačí oloupat hlavu česneku a zalít litrem převařené vody. Zavřete to do nádoby a počkejte 12-24 hodin. Nalijte tekutinu do rozprašovače a postříkejte listy toulcovky nebo zalijte kořeny.

https://porady.interia.pl/

Zalijte toulcovku zeleninovým vývarem

Připravili jste si vařenou zeleninu k večeři? Použijte vodu (bez soli) jako hnojivo pro toulcovky. Musíte jen počkat, až voda zchladne na pokojovou teplotu a zalít rostliny. Musíte jen pamatovat na to, že vývar nesmí obsahovat ani špetku soli.

Jak hnojit toulcovku kávou a čajem?

Jednou za pár měsíců můžete klidně zalít toulcovku studenou kávou nebo černým čajem zředěným vodou. Nesmíte to ale přehánět. Tato rostlina má ráda mírně kyselou půdu, ale příliš mnoho kávy nebo čajové sedliny může způsobit plísně kořenů. Dávejte si proto pozor, abyste použili jen malé množství.

Zdroj: porady.interia.pl