„Ono chodí!“ vykřikla zdravotní sestra a natočila video o dítěti, které vykročilo hned na porodním sále do světa!

Novorozená holčička věděla, jak na sebe strhnout pozornost. A hned světovou! Virální video s chodícím novorozencem obletělo svět, protože se jedná o velkou zajímavost. Lidé nevěřícně kroutí hlavou, jak je možné, že tato teprve několik minut stará holčička je schopná pohybů připomínajících chůzi. Bude díky tomu umět chodit už za měsíc nebo dříve? Posuďte z videa sami!

Namísto koupání se rozběhla

Vykoupat hned po narození? Novorozená holčička dala jasně najevo, co si o plánu zdravotních sester myslí. Položená na ruce zdravotní sestřičky se snaží uniknout a jedna nožička střídá druhou. Sestra jen nevěřícně hledí a křičí na celý porodní sál: „Ach můj Bože, ta holčička chodí!“ Hned vzápětí se kdosi v místnosti snaží raritní situaci natočit na video. „Zhu!“ volají zdravotníci ještě kolegyni, aby se přišla také podívat na něco, co se jen tak nevidí.

https://gesellschaft.uberalles.live/

To snad není možné!

Laici považují video za podvrh nebo mají pocit, že něco takového není možné. Jedná se snad o zázrak a dívka bude moci chodit hned po opuštění porodnice? Kam až došla hned na porodním sále? Zdravotní sestra na videu ukazuje vzdálenost, kterou dívenka urazila a dodává: „Odsud až sem běžela.“ Jak se stane, že novorozenec na porodním sále chodí nebo předvádí kroky, které chůzi připomínají?

https://gesellschaft.uberalles.live/

Primární chodící reflex

Virální video, které s patřičným komentářem obletělo svět, mluví o zázraku. Odborníci naopak hovoří o tomto jevu jako o chodícím reflexu, který je vrozený a nepodmíněný. Chodící reflex se zkouší právě na paži, kdy se dítě nohama dotýká podložky a napodobuje chůzi. Tento jev nepřetrvá a rychle vymizí, holčička na videu tak chodit samozřejmě neumí a bude se chůzi muset po dobu několika měsíců učit.

https://gesellschaft.uberalles.live/

Zdroj: gesellschaft.uberalles.live