Optická iluze: Pokud máte jestřábí oči, najděte 5 rozdílů mezi dvěma obrázky do 25 sekund?

Obrázkové hádanky jsou velmi zábavné a můžete je klidně dělat i s dětmi. Zahrajte si s nimi na malého detektiva a najděte pět rozdílů. Jestli to zvládnete za 25 vteřin, můžete si gratulovat. Lidé s bystrým zrakem a rychlým mozkem to zaručeně zvládnou. Na dnešním obrázku najdete chlapečka, který právě vysadil strom. Co je na obrázcích jinak?

Hledání rozdílů trénuje mozek

Optické iluze klamou naše vnímání a nutí nás, abychom zapojili trochu jinou část mozku než obvykle. Právě proto jsou pro lidi fascinující a podobné obrázky jsou také velmi zábavné. Lidská zvědavost nezná mezí, a proto jsou velmi populární nejen mezi dětmi. Zapojte svůj mozek a vyzkoušejte tento zajímavý test. Zlepšíte tím své kognitivní schopnosti a zabavíte se. Uvidíte, jestli najdete všechny rozdíly a jak dlouho vám to bude trvat.

Najděte 5 rozdílů na obrázku

Vizuální hádanky jsou zajímavým způsobem, jak otestovat svůj mozek. Dívejte se na rozdíly objektů, vzorů, barev, tvarů nebo pozadí. Obrázky na první pohled vypadají identicky, ale nachází se tam drobné rozdíly. Vyzkoušet můžete i své děti, které jistě rozdíly najdou. Tato netradiční volnočasová aktivita podporuje soustředění. A právě při pekelném soustředění najdete všechny rozdíly. Poradíme vám, kde se všechny rozdíly nachází.

fresherslive.com

Řešení optické hádanky

První rozdíl se nachází dole u kmene stromu. Na druhém obrázku tam chybí hromádka hlíny. Druhý rozdíl je na lopatce, kterou drží chlapec v ruce. Na jedné z nich chybí uprostřed rýha. Třetím rozdílem jsou listy na malém stromku, protože na jedné větvi jsou dva místo jednoho. Čtvrtý rozdíl se nachází u krku chlapce, protože mu na tričku chybí žlutý proužek. A poslední rozdíl je na prostředním velkém stromě v pozadí. Našli jste všechny? Podělte se s námi o to, jak dlouho vám zabralo hledání rozdílných prvků na obrázcích.

Zdroj: fresherslive.com