Pes pomohl muži, aby se dostal z kómatu

Psi jsou jediní tvorové na Zemi, kteří vás milují víc než vy. Tento citát od J. Billingse je rozhodně pravdivý. Naši psi by pro nás udělali cokoli. Nezáleží na tom, jaké plemeno máte doma. Váš čtyřnohý přítel vždy bude věrný a vždy vás bude milovat. Od těchto tvorů bychom se měli učit. Jednomu muži dokonce zachránil jeho pes život, když ho probudil z kómatu.

Pes v nemocnici

Andy Szasz (62) prodělal těžký zápal plic. Jeho stav byl tak vážný, že se mu nakonec úplně zastavil dech. Skončil okamžitě v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Potom byl uveden do umělého kómatu, protože jinak by nemoc nepřežil. Během spánku se jeho tělo snažilo bojovat s nemocí a uzdravit se. Naštěstí tento boj vyhrál.

Lékaři předpokládali, že bude v kómatu asi týden. Jeho žena měla ovšem jiný nápad. Na ten ovšem potřebovala souhlas lékařů, protože chtěla do nemocnice vzít manželova milovaného psa. Měla strach, že jí to personál nepovolí kvůli hygienickým standardům. Lékaři chtěli rodině pomoci, a proto s manželkou souhlasili a dovolili, aby přivedla malého pejska do nemocnice.

Malý hrdina probudil svého pána z kómatu

O pár dní později dorazila žena do nemocnice s Teddym. Pes byl klidný a nevzbuzoval pozornost pacientů. Navíc se nacházel v nákupní tašce, takže nebyl skoro vidět. Estelle věřila, že přítomnost psa vyléčí jejího manžela. V té době vůbec netušila, že má skutečně pravdu. Pes měl na muže blahodárný vliv, protože ho dokázal probudit z kómatu.

Pes se dostal vedle postele a začal štěkat na pozdrav. Tento známý zvuk Andyho probudil z kómatu. O minutu později se již natahoval k psovi a objímal ho v nemocniční posteli. Andy se probral z kómatu o tři dny dříve, než se očekávalo. A za to mohl jedině jeho čtyřletý knírač Teddy. Je vidět, že psi nás mohou i léčit a máme s nimi velmi silné pouto, které nelze ignorovat.

Zdroj: animalsstory.com