Pes se stane nejlepším přítelem hříběte po smrti jeho matky

Psi jsou velmi starostlivá a soucitná zvířata, která dokáží projevit své emoce podobně jako lidé. Mají velmi silné ochranné instinkty proti svým blízkým a mláďatům. Právě to se projevilo u jednoho psa, který se stal vzorem a nejlepším přítelem pro osiřelé hříbě. Karla Swindle vlastní koňské stále a před pár lety musela nechat uspat jednoho z koní. Rozhodnutí to bylo velmi těžké.

https://www.djurbibeln.se/

Pomocná tlapka přišla ve správnou chvíli

Klisna Sandy byla již 22 let stará, ale stihla ještě porodit malé hříbě jménem Tye. Když mu bylo pouhých 9 dnů, majitelka musela nechat klisnu uspat kvůli jejímu zdraví. Všemu přihlížel pes Zip, který ihned přispěchal na pomoc. Nikdo to nečekal, ale smrt klisny a osamění hříběte bral velmi vážně. Neustále kňučel a plakal. Karle to lámalo srdce.

https://www.djurbibeln.se/

Zip se stal velmi rychle nejlepším přítelem a opatrovníkem malého hříběte. Při mají vysokou emocionální inteligenci, která se v tomto případě projevila naplno. Hříbě mělo zlomené srdce a Zip ihned přišel na pomoc. Celé týdny za Tye chodil, byl po jeho boku a trávil s ním tolik času, kolik mu jeho majitelka dovolila. Vypadalo na nádherné přátelství na první pohled.

https://www.djurbibeln.se/

Přátelství do konce života

Tye již vyrostl ve šťastného a zdravého koně. Tye nyní tráví většinu času ve společnosti dalších dospělých koní. V určitou dobu se musel od svého psího přítele oddělit a stát se samostatným koněm. To samé dělají také děti u svých rodičů. Jednoho dne přijde den, kdy se musí stát samostatnou osobností a oddělit se od svých opatrovníků.

Ve chvíli, kdy hříbě potřebovalo nejvíce pomoci, tam Zip byl. To je nejdůležitější. Jejich vztah je stále krásný a vždy budou přátelé. Nyní ovšem každý z nich pokračuje ve svém životě. Oba jsou nezávislí a Tye je stále jediné hříbě, u kterého se Zip takto zachoval. Majitelku to velmi překvapilo, ale bylo psovi vděčná, že se o osiřelé hříbě postaral.

Zdroj: djurbibeln.se