Mnoho bylin ze zahrady má blahodárné účinky na naše zdraví. Možná vás to překvapí, ale čerstvá petrželka se nehodí jen do polévky. Velmi dobře ji můžete použít také u jednoho specifického zdravotního problému, který trápí hlavně ženy. Zánět močových cest je nejen nepříjemný, ale také velmi bolestivý. Nemusíte ale ihned utíkat pro antibiotika. Velmi dobře vám pomohou také urologické čaje a ten z petržele funguje stejně jako čaje z lékárny.
Proč pít petrželový čaj?
Petrželový čaj se skvěle hodí na záněty močových cest. Ženy na tyto záněty hodně trpí, a to hlavně během podzimu a zimy. Proto byste měli mít tento recept na paměti. Petrželka má diuretické vlastnosti, takže dokáže dostat bakterie a toxiny z vašeho těla velmi rychle. Právě díky tomu se zbavíte bolestivého zánětu. Nečekejte příliš dlouho, protože v určitém bodě nemoci již budete potřebovat klasická antibiotika. Vnímejte své tělo a zasáhněte včas s pomocí přírodní síly.
Co budete potřebovat?
Na výrobu nepotřebujete téměř nic, ale velmi dobře vám poslouží. Zbavíte se bolesti, zánětu i pálení při močení. Úlevu pocítíte za pár dnů, a proto je dobré s ním začít dřív, než se zánět rozjede naplno. Po dobu sedmi dnů pijte jeden litr čaje denně. Nemusíte ho vypít najednou, ale během celého dne. Po třech dnech ucítíte velkou úlevu příznaků. Na výrobu tohoto zázračného čaje vám postačí:
- voda – 1 litr,
- čerstvá petrželka – 4 polévkové lžíce,
- kořen petržele – 2-3 centimetry.
Pracovní postup
Jemně nakrájejte čerstvou petrželku. Jestli máte k dispozici kořen petržele, můžete vzít pár centimetrů a nastrouhat ho do směsi. Tím jen posílíte léčivé účinky tohoto čaje. Uvařte si jeden litr vody a petrželku (i nastrouhaný kořen) zalijte vroucí vodou. Nechte směs louhovat po dobu 20 minut a poté směs sceďte. Čaj můžete pít teplý i studený, na jeho účincích to nijak nemění. Jestli je jeho chuť na vás trochu silná, můžete přidat trochu domácího medu.