Porod neprobíhá vždy tak, jak si matky přejí. Jak to může dopadnout?

Mnoho párů sní o tom, jak bude jejich vysněné těhotenství přirozené a krásné. Stejně to měli také Nicole Ziesemer a její manžel Matthew. Chtěli se obejít bez lékařských zásahů a rozhodli se vyhýbat nemocnici. Proto si našli porodní asistentku s naději, že miminko porodí doma v klidném a harmonickém prostředí. Bohužel v těhotenství někdy věci nejdou tak, jak si je naplánujete.

Předčasný porod, který trval 48 hodin

Nicole měla termín porodu stanovený na 30. ledna. Bohužel jí praskla voda už 29. prosince, tedy o měsíc dříve. Musela proto okamžitě do nemocnice. Manželé se ihned sbalili a vyrazili do nemocnice. Osud jim ale nepřál, protože venku byla právě sněhová vánice! Matthew musel odhrnout celou příjezdovou cestu, aby se vůbec dostali z domu.

https://sv.stories.newsner.com/

Po špatných cestách v hrozném počasí se mu podařilo dostat do nemocnice. Dorazili tam v pátek ve 4 hodiny ráno a kontrakce pokračovaly až do soboty. Porod bez lékařské pomoci nepřicházel v úvahu. Porod byl velmi dlouhý a mnohem dříve, než lékaři předpokládali. Nicole odmítala anestetika a léky, ale po 30 hodinách si její manžel uvědomil, že léky doopravdy potřebuje.

https://sv.stories.newsner.com/

Obrovské překvapení

Pár se proto rozhodl, že si Nicole vezme léky na bolest. Potom se kontrakce doopravdy rozjely a 48 hodin poté, co jí praskla voda, se narodila nádherná dcerka Blakeley s pomocí lékařky Megan Forshee. Lékařka byla připravená odstranit z rodící ženy placentu, jak se to dělá u každého porodu. V tu chvíli přišlo obrovské překvapení.

Místo placenty totiž viděla další hlavičku, která se snažila dostat na svět! Nicole čekala dvojčata a vůbec o tom nevěděla. O hodinu později se narodil chlapeček jménem Cade. Chlapec musel být nějakou dobu pod dozorem, protože měl tekutinu v plicích. Po porodu se mu ale plíce vyvinuly správně a po nějaké době ho v pořádku propustili z nemocnice, stejně jako jeho maminku a malou sestru.

Zdroj: sv.stories.newsner.com