Potraviny, které vám doplní v těle kolagen a vyhladí pleť

Každá žena ví, jak je kolagen důležitý pro krásu. Dobrou zprávou je, že si ho můžete v těle doplnit, aniž byste museli utrácet za velmi drahou kosmetiku. Existuje mnoho potravin, které obsahují přirozený kolagen a mohou podpořit zdraví vaší pokožky. Vrátí se vám díky tomu pružnost pleti a vyhladí se vrásky, aniž byste museli používat chemii.

https://www.newsitamea.gr/

Maso a ryby

Každý jídelníček by měl být vyvážený. Neměly by v něm chybět ani různé druhy masa. Hodně kolagenu obsahuje telecí, kuřecí, kozí a jelení maso. Skvělá je také vepřová kýta, kůže, kosti nebo vnitřnosti nejrůznějších zvířat. Zapomínat samozřejmě nesmíme ani na ryby, které obsahují kolagen a omega-3 mastné kyseliny. Ideální je losos a tuňák, protože poskytují tělu elasticitu a pevnost pokožky.

https://www.newsitamea.gr/

Želatina a červené ovoce i zelenina

Želatina se skládá z 90 % kolagenových proteinových derivátů. Navíc má nízké množství kalorií. Na doplnění kolagenu je skvělé také červené ovoce a zelenina. Druhy, jako jsou jablka, jahody, třešně, červená řepa, červená paprika a mnoho dalších obsahují lykopen. Jde o látku, která v těle napomáhá k tvorbě kolagenu, takže vám pomohou se zdravím pleti.

https://www.newsitamea.gr/

Ovoce a zelenina bohaté na vitamín C

Vitamín C je klíčový pro tvorbu kolagenu v těle. A všichni víme, že je také velmi důležitý pro imunitní systém. Najdete v mnoha druzích ovoce i zeleniny. Při sestavování jídelníčku se soustřeďte na pomeranče, citrony, kiwi, grapefruity, mango, ananas a mnoho dalších. Ze zeleniny je pro doplnění kolagenu nejlepší zelí, lilek, endivie nebo špenát.

https://www.newsitamea.gr/

Potraviny bohaté na síru a další

Celer, zelené a černé olivy, česnek, okurka, banány, cibule nebo tofu obsahují hodně síry, která podporuje tvorbu kolagenu. Existuje také mnoho dalších potravin, které vám v boji proti vráskám pomohou. Konzumovat můžete také sójové mléko, sýr, čaj, ořechy, brambory, mořské řasy a kvasnice. Velkou výhodou je, že všechny tyto potraviny začleníte velmi jednoduše do jídelníčku.

Zdroj: newsitamea.gr