Přestože vždycky chtěli děti, s takovou nadílkou rozhodně nepočítali!

Přání bývá někdy velmi silné, a to až tak, že se může i zněkolikanásobit. Kanaďani Bethani a Tim Webbovi z Alberty to zažili na vlastní kůži. Tento příjemný pár, který se bral po dvouleté známosti, měl, co se týče dětí vždycky jasno. Jak Tim, tak Bethani toužili po dětech, a tak se není čemu divit, že se jim povedlo přijít do jiného stavu již tři měsíce po svatbě. Na prvním ultrazvuku, který měl těhotenství potvrdit, se však objevilo něco nečekaného, a i samotná vyšetřující sestra potvrdila, že šance, že se něco takového stane, je 1 ku 15 milionům.

Co odhalilo ultrazvukové vyšetření

Jak se totiž záhy ukázalo, na ultrazvuku nebyl pouze jeden, ale hned 4 identické plody. Po prvotním šoku, který vyplýval také ze skutečnosti, že ani Tim, ani Bethani ve své rodině neměli ano dvojčata a přirozené početí identických čtyřčat je opravdu neobvyklé, se ovšem oba budoucí rodiče začali postupně ze svého štěstí radovat. Bethani přivedla své děti na svět ve 33. týdnu těhotenství císařských řezem. Všechny čtyři holčičky se narodily zdravé a plné života. Rodiče je pojmenovali Abigail, Emily, Grace a McKayla.

Náročná péče o čtyři identické děti

Ačkoliv se to může zdát zvláštní, měli rodiče čtyřčat zprvu problémy s rozeznáváním svých dětí. Ten následně vyřešili lakem na nehty, který měl pro každé miminko specifickou barvu. Co je ovšem mnohem náročnější je péče o čtyřčata, která vyžaduje nejen spoustu práce, ale také financí. I proto se manželé přestěhovali k Timově matce, která jim s výchovou velmi ráda pomáhá. Kromě ní podporuje rodinu také místní komunita, díky níž si mohli dovolit větší automobil, a také jim chodí pomáhat dobrovolníci, nebo jim alespoň přispívají drobnými finančními či věcnými dary. Oba rodiče jsou ovšem velmi šťastní a nemohou se dočkat, až jejich dcerky trochu povyrostou a budou si moci trochu oddechnout a užívat si společně strávený čas.