Příběh Sadie a Andyho Beaulieua: Také psi si musí odtruchlit ztrátu, až poté se mohou vrátit k původnímu životu

Dlouhé dny jen kňučela, odmítala jíst a nedokázala sama ani spát. Fenka Sadie byla od smrti svého majitele zničená, což dokládá, že nejen lidé mohou truchlit nad ztrátou svého blízkého. Též psi mohou cítit smutek a vyjadřovat své emoce psím způsobem. Kříženec border kolie, dalmatina a ovčáka ztratil svého nejlepšího kamaráda. Andyho Beaulieua postihl masivní infarkt a klesl mrtev k nohám své fenky.

Čumák na chladnoucí ruce

Andy vychoval Sadie od štěněte a po dlouhých třináct let si užívali společného života. Fenka byla zvyklá s Andym trávit veškerý čas a znala všechny jeho zvyky. Ve chvíli, kdy Andyho postihl infarkt a on klesl k zemi, věděla, že je zle. Horečně se snažila probudit muže k života, tiskla hlavu k jeho ruce, která měla najednou obživnout a pohladit ji za ušima jako obvykle. Nestalo se však, Andy Beaulieu zemřel nečekaně na srdeční selhání. Nepomohli ani zdravotníci z rychlé zdravotní služby, jejichž počínání Sadie po celou dobu bedlivě sledovala.

https://people.com/

Deset dnů zoufalství

Fenka propadala ve dnech od smrti svého chovatele do okamžiku pohřbu do naprostého zoufalství. Celý svůj život trávila s Andym v jeho práci i ve volném čase, najednou zmizel a nebyl nikdo, kdo by Sadie utěšil. Dlouhých deset dnů byla fenka nešťastná a bědovala nad ztrátou svého přítele. „Naprosto stejně jako smutek prožívají lidé,“ dodává Jeremy May z pohřební služby v Langley v Britské Kolumbii. Během krátké doby zhubla deset kilo, protože jen seděla u okna a zírala ven, protože doufala, že se Andy vrátí.

Poslední sbohem svému příteli

Andyho žena viděla, jak je fenka nešťastná a bylo jí jasné, že i zvíře se musí důstojně rozloučit. Neváhala proto ani chvilku a domluvila účast Sadie na Andyho pohřebním obřadu. Fenka byla posledním členem průvodu, který se přišel se zesnulým rozloučit. Sadie opatrně přistoupila k rakvi, položila přední tlapky na rakev a nahlédla dovnitř. Rozloučila se a seskočila zpátky na zem. Celá obřadní síň jen nevěřícně hleděla. „Jediné oko nezůstalo suché,“ uzavírá May příběh o Sadie a Andym. Po návratu domů se vrátilo vše do původních kolejí, Sadie snědla dvě porce krmení a začala se chovat jako obvykle.

 Zdroj: people.com