Proč si někteří lidé dávají mýdlo do každé místnosti?

Divíte se, proč má sousedka v každé místnosti jedno mýdlo, když by stačilo ho mít v koupelně nebo v šatní skříni? I když je dnes doba tekutých gelů a dalších prostředků, kostky mýdla stále mají své místo nejen u starších osob. Tato mýdla se znovu dostávají do popředí a díky máme nejen voňavý domov. Podívejte se do bytu své babičky, jestli tam nějaké nenajdete.

Mýdlo nemusíte používat pouze na mytí rukou

Mýdlo samozřejmě nemusíte používat pouze v případě, že máte špinavé ruce. Jestliže o jeho dalším využití nevíte, po přečtení článku budete chytřejší. Hodit se bude například v případě, že vás poštípe hmyz. Místo máte oteklé, zarudlé nebo podrážděné? Zkuste ho navlhčit a potřít mýdlem. Uvidíte, že se vám brzy uleví. Pomůže také v případě, že vám doma vrže podlaha nebo zásuvka.

Mýdlo se bude hodit, protože po několika použitích na vrzající místo poznáte, že tento problém zmizí. Lidé, kteří nosí brýle, hlavně v zimě trpí tím, že přes skla nevidí, protože jdou ze zimy do vytopené místnosti. Čočky ale můžete potřít kouskem mýdla a očistit hadříkem vhodným na brýle. A rázem bude po problému. Tento trik se bude hodit také do koupelen na zrcadla.

Máte zaseknutý zip? Potřete ho mýdlem

Mýdlo pomůže také proti zaseknutému zipu. Stačí ho natřít mýdlem a budete s ním snadno pohybovat nahoru a dolů. Bojujete v domácnosti se zápachem a nevíte, jak na to? Můžete si dát mýdlo do šatní skříně nebo do kufru, ve kterém máte oblečení. Stačí ho vyndat z obalu, dát do prodyšného materiálu a nakonec vložit mezi prádlo. Pomůže také při praní prádla. Skvrnu, kterou jen těžko odstraňujete, můžete potřít mýdlem, vložit do pračky a vyprat na program, jak jste zvyklí.

Mýdlem můžete také vyplašit škůdce, kteří se často vyskytují na vaší zahradě. Například hlodavci, hmyz nebo dokonce divokou zvěř můžete zaplašit mýdlem, stačí ho nakrájet a dejte ho ke stromům nebo přisypte do zeminy na zahradě. Máte nové kožené boty, ale budete je muset delší dobu nosit, aby vás kůže nedřela? Tomu můžete zamezit pomocí mýdla. Mýdlem otřete část obuvi, kde je kůže tvrdá a dře. A máte hotovo.

Hodit se bude také do šicích dílen

Mýdlo pomůže také ženám, které milují ruční práce. Jestliže se chcete pustit do šití nebo vyšívání, jehlu můžete předtím potřít mýdlem, aby do ní lépe vklouzla nit. Mýdlo se hodí také na hřebíky, prostě ho v domácnosti využijete na maximum. Co se týče šití, můžete jím nahradit také fixy nebo křídu a označovat jím materiály nebo místa k prošití.

Kostkové mýdlo je tak praktickým doplňkem, který může pomoci nejen vašemu tělu a rukám od nečistot, ale každý si najde v domácnosti problém, který pomůže vyřešit právě mýdlo. Proto byste měli i vy mít alespoň jeden kousek v koupelně nebo připravený v kuchyni, kdyby bylo potřeba. Navíc dnes mýdla vypadají opravdu krásně, mají nádherné obaly a také není problém si vyrobit vlastní z oblíbených surovin.

Zdroj: tudasfaja.com