Růže jako v zámecké zahradě? Pomůže aloe!

Růže patří mezi královny okrasných zahrad, zámeckých nebo městských parků. Jako vladařky jsou nadmíru krásné, ale také náročné, proto jakékoli tipy na jejich pěstování jsou pro zahrádkáře velmi cenné. Rada, o kterou se dělí zkušený zahradník, mnohé překvapí. Pro zakořenění řezaných růží používá opravdu nevšední metodu s využitím aloe vera. Jakým způsobem se aplikuje aloe vera na růže a v čem pomůže? Inspirujte se tipem na pěstování překrásných růží, nebudete jistě litovat.

Nejkrásnější růže? Na vaší zahradě!

Chodíte obdivně kolem stánků s květinami a toužíte mít na zahradě růže, jaké se prodávají? Není nic snazšího než si vybrat určitý druh růže, který je vám nejmilejší, a vypěstovat si z této řezané květiny vlastní keř. Není nic jednoduššího, stačí se inspirovat radou zkušeného zahradníka, který tuto metodu používá po dlouhá léta. Pro tento způsob sázení není potřeba nic víc než jen jedna řezaná růže a kousek čerstvého listu z rostliny aloe vera. Samozřejmě bude potřeba ještě květník se zeminou, do které můžete přidat trochu jílu.

Velké keře i miniaturní odrůdy

Pro jaké druhy růží se tato metoda zakořenění hodí? Jednoznačně pro všechny, stačí si vybrat tu správnou růži, kterou chcete pěstovat také na zahradě. Může se jednat o vzrostlé keře, ale také miniaturní keříčky, které se hodí pro výzdobu terasy nebo balkonové římsy. Je nutné vybrat růži s pevným a zdravým stonkem, musí být zcela čerstvá. Pomocí čistých zahradnických nůžek seřízněte spodní část stonku šikmým řezem. Nyní si připravte kousek aloe. U listu seřízněte špičku a odřízněte asi čtyři centimetry listu.

Růže všech barev i druhů

Tímto způsobem může vaše zahrada zářit barvami růžových keřů až budou oči přecházet. Ze stonku růže odřízněte květ, poté vložte seříznutou spodní část do mělkého zářezu v listu aloe a zbytkem listu stonek zabalte. Takto připravenou sazenici zapíchněte do zeminy v květníku a pravidelně zalévejte. Během krátké doby zakoření. Až po výkvětu přesuňte keřík na zahradu do venkovního prostředí. zakořenění lze ještě podpořit rozpuštěním tablety thiaminu hydrochloridu v 1 liru vody, taková zálivka stimuluje rozrůstání kořenů, stačí zalévat sazenice touto směsí jednou za týden.

Zdroj: ohlyad-dnya.pro