Šance jedna ku 200 milionům. Mladá žena porodila jednovaječná trojčata

Gina a Craig Dewdney věděli, že děti změní jejich životy, ale neuvědomili si, jak moc, dokud nezjistili, že namísto jednoho čekají hned tři. Trojčata jsou také identická, což je extrémně vzácné, ale také potenciálně nebezpečné.

Nečekaná zpráva

Během prvních schůzek u gynekologa se zjistilo, že Gina a Craig čekají dvojčata. Jako by ale tento šok nestačil, při jednom z dalších setkání uviděl lékař na monitoru tři hlavičky a zjistil, že všechna miminka společně sdílí placentu. Podle Giny tehdy celá místnosti oněměla, protože jde o extrémně vzácný případ.

Napětí až do poslední minuty

Celé těhotenství probíhalo dobře a bez komplikací, ale je jasné, že Gina byla velmi pečlivě sledována a monitorována, protože její těhotenství bylo velmi rizikové. Stejně tak byl naplánovaný císařský řez, ale v 31. týdnu Gině praskla voda, takže musela na urgentní operaci. Když se trojčata narodila, v místnosti bylo přítomno 30 lékařů a sester. Každému dítěti byl přidělen tým a všechna tři byla z těla vyjmuta v totožnou chvíli. Celý proces trval necelé dvě minuty, i když jeden z chlapců, Jaxon, se narodil v plodovém vaku.

Jaxon, Jensen a Jimmy byli převezeni do nemocnice v Liverpoolu a jsou známí jako Cheshire Triplets. Narodili se 26. dubna a jsou naprosto zdraví. Rodiče trojčat nyní začínají zcela novou životní etapu, která samozřejmě přináší mnohé výzvy a útrapy. Faktem ale je, že nemohu být šťastnější za to, že vše proběhlo v pořádku.

https://gesellschaft.uberalles.live/

Vícečetná těhotenství jsou vždy riziková

Jedná se samozřejmě o abnormalitu, která je spojena s poměrně značným rizikem pro děti i pro matku. Velký problém může být především s výživou miminek. Vzhledem k tomu, že jsou to jednovaječná trojčata, je příjem živin zabezpečován pouze jednou placentou, takže existuje riziko, že některé z dětí nebude mít dostatek živin. V tomto případě ale vše dopadlo dobře.

ZDROJ: gesellschaft.uberalles.live