Sezóna klíšťat je v plném proudu. Takhle se před nimi můžete chránit!

Při procházce musíme být obzvláště opatrní – můžeme se vrátit s nechtěným hostem, který je nositelem mnoha velmi nebezpečných nemocí. Řeč je samozřejmě o klíštěti. Tito pavoukovci žijí v lesích, parcích a loukách. Co dělat, aby se nedostal do kontaktu s naší pokožkou?

Specialista odhalil geniální způsob, který navíc nic nestojí. Stojí za to o tom vědět a použít tento trik při příští procházce!

banjalucanke.com

Klíšťová sezóna

Klíšťata šíří skutečný strach. Jakmile se oteplí, přibývá jich. Je lepší být obezřetný, protože po jejich setkání se můžeme nakazit velmi nebezpečnými nemocemi, jako je borelióza nebo klíšťová encefalitida. Co dělat, abychom se nestali hostitelem tohoto pavoukovce?

Očkování je dobrým řešením, zvláště pokud jste klíšťatům vystaveni velmi často. O tomto řešení rozhodují především lesníci.

Kromě toho nezapomeňte na procházku nosit oblečení s dlouhým rukávem, nejlépe ve světlých barvách. Díky tomu na nich pavouka snáze odhalíte.

Co dělat, když ho najdeme už přisáté?

atlasklinika.com

Zbavte se toho co nejdříve! Můžeme to udělat bezpečně pinzetou nebo dokonce zajít k lékaři a využít pomoci profesionála.

Je ještě něco, co bychom měli vědět? O zajímavý způsob, jak se vyhnout nepříjemným následkům setkání s klíštětem, se nedávno podělil lesník Kryštof z Krkonošského národního parku. Stačí po příchodu domů párkrát přejet válečkem na oblečení po oblečení. Klíště se na ní přilepí a nenajde si tak cestu k naší pokožce.

twitter.com/Karkonoski_PN